Hunter
Strona główna » Kto jest kim w nowym utworze Huntera?
MUZYKA NEWSY WIDEO WYDARZENIA

Kto jest kim w nowym utworze Huntera?
Przedstawiamy najnowszy utwór i teledysk zespołu Hunter, który nosi dwuznaczny tytuł – „kim”. Jesteście pewni, że wiecie kim jest opisywana postać? Nowy utwór będzie również wykonywany na nadchodzącej trasie koncertowej Huntera!

Z pozoru wydawałoby się, że postać, którą opisuje utwór jest oczywista. Tak jednak nie jest, ponieważ nie tylko reżim zastraszający świat wizją nuklearnej zagłady i wydarzenia, które mają miejsce w chwili obecnej na półwyspie koreańskim są jedyną inspiracją i tematem tego utworu.

Teledysk jest także pewnego rodzaju formą przestrogi przed konsekwencjami gier politycznych, które toczą się obecnie w tak wielu miejscach świata. Mądry i wnikliwy słuchacz odnajdzie w nim szereg nawiązań do wielu sytuacji i zdarzeń, także historycznych, a w konsekwencji ludzkich tragedii, jak zrzucenie bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki czy właśnie potworna rzeź wołyńska. I nie chodzi tym razem o obwinianie zwykłych ludzi wmieszanych w konflikt, ale o świadomość do czego możemy być pchnięci. I obawy przed tym, że takie piekło może się powtórzyć.

Występują w utworze również odniesienia do kilku innych kluczowych graczy światowej sceny politycznej, od których zależą w tej chwili losy ludzkości. W kontekście tego jak wiele zależy od tak niewielu. I od ich intencji, które nam, zwykłym śmiertelnikom tak bardzo ciężko zrozumieć i przewidzieć.

Pozornie lekka, momentami złośliwa czy kpiąca narracja kryje w sobie jednak dużo głębszy przekaz, ponieważ nie jest to tylko gniew z bezsilności naszego wpływu na toczące się wokół nas wydarzenia i ludzi, którzy nimi sterują, ale także strach, który czują w tej chwili wszyscy potrafiący sobie wyobrazić konsekwencje. I mający nadzieję, że jest to tylko wielka polityczna gra słowna największych “HardKoReAktorów” Teatru Władzy a nie realna i tykająca już bomba i konsekwentnie realizowany plan zagłady na nieporównywalną z niczym dotąd skalą, a to co się w tej chwili dzieje to po prostu zapowiedź końca. Wszystkiego.

Muzycznie utwór nawiązuje do wcześniejszych płyt zespołu jak “T.E.L.I..”, “Hellwood” i “MedeiS”. Mocny przekaz wymaga mocnych riffów ale nie są one pozbawione elementów transowych, instrumentów orientalnych, wpływów muzyki świata czy magicznych jak partii skrzypiec. Wszystko to tworzy wielowymiarowy przekaz słowno-muzyczny, który jest tak charakterystyczny dla Huntera, już od blisko dwudziestu lat.

Obraz został zarejestrowany i zmontowany przez Pita i Saimona, czyli gitarzystę i basistę zespołu. W piwnicy, gdzie odbywają się próby.

Dźwięk zmiksował i zmasterował wieloletni przyjaciel zespołu Maurycy „Mauser” Stefanowicz, znany w metalowym świecie gitarzysta i wokalista (Dies Irae, Unsun czy ex-Vader).

Jesienna odsłona trasy koncertowej zespołu Hunter to przede wszystkim promocja nowej płyty studyjnej zatytułowanej “NieWolnOść”, której premiera odbyła w zeszłym roku. Album spotkał się ze świetnym odbiorem wśród fanów zespołu Hunter, którzy licznie przybywali na koncerty w całej Polsce.

Podczas koncertów będzie można usłyszeć jednak nie tylko nowe utwory z “NieWolnOści” ale także przekrój poprzednich płyt, w tym takie, które dawno nie były wykonywane na żywo. Będzie to ukłon dla wszystkich Fanów zespołu, żeby zarówno starsi jak i młodsi usłyszeli to, co najbardziej lubią.
Koncerty:

14.10 – Gdańsk – Parlament
support: Access Denied

15.10 – Poznań – U Bazyla
support: EmpatiC

20.10 – Kraków – Klub Studio
support: Killsorrow

21.10 – Zabrze – CK Wiatrak
support: Killsorrow + Eier

22.10 – Bielsko-Biała – RudeBoy
support: Killsorrow

26.10 – Świdnica – Klub Bolko
support: The Shapeless One

27.10 – Wrocław – Stary Klasztor
support: Killsorrow

28.10 – Częstochowa – Teatr From Poland
support: Reload

29.10 – Łódź – Łódzki Dom Kultury
support: Killsorrow

03.11 – Warszawa – Stodoła
support: Killsorrow + Reloa

04.11 – Lublin – Graffiti
support: Killsorrow + Reload

05.11 – Rzeszów – Life House
support: Killsorrow


Informacja prasowa / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Szczegóły nowego albumu Kreator

Lena Knapik

Shane Embury zmuszony do przerwy od koncertowania z Napalm Death

Mateusz Lip

Nowy album Napalm Death dopiero pod koniec 2018 roku

Lena Knapik

Foo Fighters wraz z gośćmi wykonali „War Pigs” Black Sabbath

Bartłomiej Pasiak

Steel Panther z nowym teledyskiem

Tomasz Koza

Slayer wyruszy w pożegnalną trasę. Pierwsze daty koncertów już znane

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!