Zespół Orange Goblin
Strona główna » Orange Goblin zakończył prace nad nowym albumem
NEWSY PŁYTY WYDARZENIA

Orange Goblin zakończył prace nad nowym albumem

Darmowa wysyłka w EMP

Orange Goblin oficjalnie zakończył prace nad najnowszym wydawnictwem zatytułowanym „The Wolf Bites Back”. Płyta zawiera dziewięć utworów i ma się ukazać w czerwcu nakładem fińskiej wytwórni Spinefarm Records.

Ben Ward, wokalista zespołu, komentuje:

Czujemy się niezwykle podekscytowani. „The Wolf Bites Back” jest naszym najmocniejszym i najbardziej różnorodnym zbiorem utworów, znacznie bardziej mrocznym muzycznie i lirycznie. To wyraźnie odmienny album, zdecydowaliśmy się na więcej niż dotąd wariacji…

Do grupy inspiracji Ward zaliczył m.in. Can, Captain Beyond, The Stooges, a także Black Sabbath i Motörhead. Spektrum tematyki rozciąga się z kolei od “kosmitów – seryjnych zabójców, przez gangi motocyklowe zombie, po potomków wiedźm z Salem”.

O procesie produkcyjnym, nad którym czuwał Jaime Gomez Arellano (Ghost, Paradise Lost), frontman Orange Goblin wypowiedział się następująco:

Praca z Jaimem była naprawdę produktywnym i wyjątkowym doświadczeniem, tym bardziej, że wróciliśmy do nagrywania materiału na taśmach. Uważam, że był jednym z najlepiej zorientowanych muzycznie wśród nas.

Orange Goblin to brytyjski zespół stoner / doom metalowy, założony w połowie lat 90-tych. Przez niektóre środowiska stawiany obok Electric Wizard. Ostatni krążek, zatytułowany „Back from the Abyss”, został wydany w 2014 roku.

Grupa odwiedzi Polskę na początku września przy okazji festiwalu Summer Dying Loud, gdzie najpewniej zaprezentuje nowy materiał.

Źródło: Blabbermouth / Fot. Materiał prasowe

Podobne artykuły

Nowy utwór Behemoth pt. „Wolves ov Siberia” został nagrany podczas jednego z koncertów

Dominika Kudła

Accept – nowa płyta w sierpniu i wyjątkowy koncert na Wacken

Lena Knapik

Obejrzyj trailer zapowiadający “Messe Noire”

Dominika Kudła

Tom Araya ma swój posąg… w ukraińskim ZOO!

Lena Knapik

Atheist wstępuje w szeregi Agonia Records

Dominika Kudła

Narkotykowe show – 20 rocznica wydania “Mechanical Animals” Marilyna Mansona

Paweł Kurczonek

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!