Strona główna » Pierwsza publiczna wypowiedź byłego gitarzysty Static-X po odsiadce za seks z nieletnią
INNE NEWSY WIDEO

Pierwsza publiczna wypowiedź byłego gitarzysty Static-X po odsiadce za seks z nieletnią

Tripp Eisen, którego prawdziwe imię i nazwisko brzmi Tod Rex Salvador, został aresztowany pod koniec lutego 2005 roku. Wówczas 39-letni muzyk wybrał się na spotkanie z poznaną w internecie 14-letnią Sayreville. 7 stycznia napadł na nią w centrum handlowym. O incydencie dowiedziała się matka dziewczyny, która zaalarmowała policję. W tym samym miesiącu policja znalazła w zaparkowanym samochodzie śpiącego Eisena z inną nieletnią, z którą odbył stosunek płciowy.

Finalnie Trippa Eisena oskarżono o kidnaping, gwałt, doprowadzenie do zagrożenia bezpieczeństwa dziecka oraz uwiedzenie osoby nieletniej. Gitarzysta został również wyrzucony z zespołu.

Przeprowadzony przez Totally Droven Radio wywiad jest pierwsza publiczną rozmową z muzykiem od ponad dziesięciu lat. Poruszono w nim temat aresztowania Trippa, pożegnaniu się z zespołem oraz relacjach z pozostałymi członkami Static-X, zwłaszcza z nieżyjącym już frontmanem, Waynem Static.

Tripp przyznał, że początkowo Wayne wspierał go. Po postawieniu zarzutów sytuacja go jednak przerosła. Jak mówi:

Nie obwiniam go za nic. To był ciężki czas, naprawdę bardzo ciężki czas i źle się czuję z tym, że naraziłem zespół na jakiekolwiek szkody. Czuję respekt do Wayna za to, jak sobie poradził z tym wszystkim. Wiem, że zrobił wszystko najlepiej jak potrafił, a to była ciężka sytuacja. To był trudny czas w moim życiu. Wiele się wtedy nauczyłem i czuję, że dorosłem. Wszystko, co mi się przytrafiło, to naprawdę zły osąd sytuacji, popełnione przeze mnie potworne błędy, za które zapłaciłem. Po moim odejściu zespół ruszył dalej. Byłem szczęśliwy, widząc, że wychodzi z tego i nagrywa naprawdę dobre albumy.

Według Trippa współpraca z Waynem była najlepszym okresem w jego życiu. Wiadomość o jego śmierci jednocześnie go zasmuciła i zszokowała. Wokalista Static-X odszedł 1 listopada 2014 roku na skutek przedawkowania Oksykodonu, Alprazolamu, Hydromorfonu i alkoholu. Eisen twierdzi:

Tracimy zbyt wielu ludzi przez narkotyki. Zawsze byłem zwolennikiem – żadnych dragów, żadnego alkoholu, żadnego tytoniu. Zawsze byłem w pewnym sensie straight edge. Byłem zszokowany tym, że Wayne poszedł tą drogą, to nie był Wayne, którego znałem. Każdy robi jakieś błędy. Kwestia tego, jak je przezwyciężyć. (…) Niestety, Wayne już nie ma takiej możliwości, a zasługuje na to, ponieważ był dobrą osobą.

Muzyk opowiadał także o tym, jak zmieniło się jego życie zaraz po aresztowaniu:

Czułem, że straciłem wszystko. Mnóstwo ludzi przeżywa trzęsienie ziemi albo jakieś inne wydarzenie, które zmienia ich życie. Kiedy wszystko tracisz, możesz to przetrwać, pozbierać się. Nie będę nawet mówił, że straciłem wszystko, bo byli ludzie, którzy mnie nie opuścili. Moja rodzina bardzo mnie wspierała (…) Niektórzy mnie unikali, ale kiedy wyszedłem z więzienia, naprawiłem te przyjaźnie.

Tripp Eisen aktualnie udziela się w swoim starym zespole Roughhouse.


Cały wywiad jest udostępniony na YouTube:

Podobne artykuły

Sodom dopuścił się znieważenia polskiej flagi?

Lena Knapik

Perkusista Batushki komentuje konflikt w zespole – oświadczenie Marcina Bielemiuka

Paweł Kurczonek

Sacred Reich rozpoczyna prace nad nowym albumem już bez Grega Halla

Dominika Kudła

Posłuchaj nowego utworu Augury “Mater Dolorosa”

Lena Knapik

Kolejne szczegóły nowego albumu At the Gates

Agata Laszuk

Polska książka o Type O Negative wkrótce w sprzedaży. Przeczytaj fragment rozdziału.

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!