NEWSY PŁYTY WIDEO

Pierwszy trailer z nadchodzącego DVD od Dimmu Borgir

W sieci pojawił się pierwszy trailer “Forces Of The Northern Night”, długo wyczekiwanego, podwójnego DVD od Dimmu Borgir. Płyta ukaże się 14 kwietnia nakładem Nuclear Blast i będzie zawierać nagrania z dwóch spektakularnych występów, legendarnego koncertu w Oslo , gdzie zespół zagrał z Norwegian Radio Orchestra i chórem, oraz koncertu z festiwalu Wacken Open Air z 2012 roku z prawie setką muzyków na scenie.

Oprócz koncertów na DVD znajdzie się również bonus w postaci filmu dokumentalnego.

Zarejestrowany występ w Oslo został profesjonalnie sfilmowany i już wcześniej emitowany jako jednogodzinny dokument w czerwcu 2011 roku przez NRK (Norwegian Broadcasting Corporation). Zespół do dzisiaj ekscytuje się faktem zagrania na żywo z orkiestrą i chórem. Wcześniej Dimmu Borgir używało elementów symfonicznych w swojej twórczości,robiąc je na syntezatorach. Zaraz po koncercie gitarzysta Sven “Silenoz” Kopperud przyznał:

Myślisz, że twój zespół jest profesjonalny, a później grasz z orkiestrą i myślisz, że jednak nie jesteście aż tak profesjonalni.

Wiadomo również, że kapela pracuje nad nowym krążkiem, który ma się ukazać jeszcze w tym roku. Będzie to pierwsza płyta od czasu “Abrahadabra” z 2010 roku.

“Forces Of The Northern Night” możecie zamawiać przedpremierowo w wersjach:

2 CD, Digipak

Podwójny winyl

2 DVD, Digibook

2 Blu-ray, Digibook

Edycja Limitowana. Earbook. 4 CD + 2 DVD + 2 Blu-ray

Podobne artykuły

Wardruna ponownie w Polsce

Tomasz Koza

The Rolling Stones (niemal) na pewno zagrają w Polsce w 2018 roku!

Albert Markowicz

Joakim Brodén: “Dobrze się bawimy grając heavy metal”

Agata Laszuk

Zostaw komentarz