Strona główna » Pożegnalna trasa Rhapsody
NEWSY WYDARZENIA

Pożegnalna trasa Rhapsody


Wszystko wskazuje na to, że pewien wątek tej włoskiej opery mydlanej ma się ku końcowi. Fabio Lione, Luca Turilli, Dominique Leurquin, Patrice Guers oraz Alex Holzwarth łączą się po raz ostatni jako oryginalny skład Rhapsody. Muzycy zapowiedzieli pożegnalną trasę zatytułowaną “20th Anniversary Farewell Tour”.

Czołowi przedstawiciele metalu symfonicznego jednoczą się, aby uczcić dwudziestą rocznicę wydania ich pierwszego albumu “Legendary Tales”. Zespół zapowiada, że koncerty mają być ekscytujące, emocjonalne i żaden fan nie powinien przeoczyć możliwości oglądania kapeli ostatni raz w takim składzie. W line-upie znajdzie się grana w całości płyta “Symphony Of Enchanted Lands” z 1998 roku, która szybko stała się klasykiem gatunku metalu symfonicznego, oraz inne sztandarowe utwory Rhapsody.

Gitarzysta Luca Turilli o trasie:

Jestem niezwykle podekscytowany tym, że mogę być razem z Fabio i pozostałymi przyjaciółmi częścią tak unikatowego i specjalnego przedsięwzięcia. Zagranie takich utworów jak “Wings Of Destiny”, “Beyond The Gates Of Infinity” czy “The Dark Tower Of Abyss”, które nigdy wcześniej nie rozbrzmiewały ze sceny, będzie ukoronowaniem świętowania 20. rocznicy i świetnym powodem, żeby się spotkać ten naprawdę ostatni raz. Ta trasa oznacza dla mnie pożegnanie jednego z najważniejszych rozdziałów w mojej muzycznej karierze. W przyszłości chcę się zająć kinowym stylem muzycznym z moim nowym projektem Luca Turilli’s Rhapsody.

Fabio Lione, wokalista, dodaje:

Magia… To zawsze ją chciałem znaleźć w muzyce. A kiedy myślę o niesamowitej okazji bycia razem z Lucą, Holzym, Dominiquem, Patricem i o wspólnym świętowaniu 20. rocznicy kapeli, to mogę to nazwać prawdziwą magią! To upamiętni naszego wielkiego przyjaciela Christophera Lee, nasze historie, nasze uczucia. Po wielu latach i rzeczach, które zdążyły się wydarzyć, uważam, że to właściwy czas… Czas na zamknięcie ważnego etapu w moim artystycznym życiu w najlepszy sposób, z moimi starymi przyjaciółmi i wspólne dzielenie tej magii jeszcze raz. Bądźcie tego częścią!

Przypomnijmy, że Turilli i klawiszowiec Alex Staropoli w 2011 roku ogłosili rozpad kapeli. Ze względów prawnych Staropoli kontynuuje działalność muzyczną pod nazwą Rhapsody Of Fire. Turilli założył formację Luca Turilli’s Rhapsody, w której szeregach znaleźli się gitarzysta Dominique Leurquin, basista Patrice Guers, wokalista Alessandro Conti oraz perkusista Alex Landenburg. Fabio Lione opuścił Rhapsody Of Fire we wrześniu tego roku. Zastąpił go Giacomo Voli.

Konkrety dotyczące trasy nie są jeszcze znane.

Podobne artykuły

Biedronka – sprawdź nową ofertę winyli

Dominika Kudła

Warfist, Excidium i Haunted Cenotaph 21 kwietnia w Rzeszowie

Dominika Kudła

Static-X: tatuaż demaskuje tożsamość koncertowego frontmana

Lena Knapik

Frost: „Deep Calleth Upon Deep” został fantastycznie przyjęty

Agata Laszuk

Narkotykowe show – 20 rocznica wydania “Mechanical Animals” Marilyna Mansona

Paweł Kurczonek

Anthrax: Nowy album już w planach

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!