Strona główna » Prehistoryczny gad nazwany na cześć Lemmy’ego Kilmistera
INNE NEWSY

Prehistoryczny gad nazwany na cześć Lemmy’ego Kilmistera

 

Naukowcy postanowili uhonorować zmarłego w 2015 roku frontmana Motörhead, Lemmy’ego Kilmistera, nazywając wielkiego, prehistorycznego krokodyla na jego cześć.

Prawie sześciometrowa bestia z rodziny teleozaurów żyjących w jurze otrzymała nazwę “Lemmysuchus”, co dosłownie oznacza “krokodyl Lemmy’ego”. Skamielina gada została odkryta na początku XX wieku niedaleko miejscowości Peterborough w Anglii. Szczątki niedawno były badane przez Michaelę Johnson, doktorantkę z University Of Edinburgh. Paleontolożka zorientowała się, że dany gatunek nie został jeszcze sklasyfikowany i potrzebuje nazwy.

Kurator londyńskiego Muzeum Historii Naturalnej i ogromna fanka Lemmy’ego, Lorna Steel, komentuje:

Chociaż Lemmy odszedł pod koniec 2015 roku, pomyśleliśmy sobie, że chętnie wzniósłby szklaneczkę za Lemmysuchusa – jednego z najpaskudniejszych morskich kreatur, które kiedykolwiek zamieszkiwały Ziemię. Jako wieloletnia fanka Motörhead jestem podekscytowana, że mieliśmy okazję do uwiecznienia gwiazdy rocka w ten sposób.

Lemmysuchus żył w płytkich wodach otaczających tereny dzisiejszej Europy. W przeciwieństwie do swoich bliskich krewnych, którzy posiadali długie pyski i cienkie zęby umożliwiające łapanie ryb, Lemmysuchus charakteryzował się szerokim pyskiem i dużymi, tępymi zębami pozwalającymi na miażdżenie skorup zdobyczy, na przykład żółwi.

Warto przypomnieć, że nie pierwszy raz Lemmy wpisał się w prehistorię. W 2006 roku paleontolog Mats Eriksson ze szwedzkiego Lund University wymarłemu robakowi z grupy pierścienic nadał nazwę “Kalloprion Kilmisteri”.


Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Marilyn Manson zagra w serialu o… papieżu.

Bartłomiej Pasiak

Mastodon i Russian Circles zagrają koncert w Warszawie. Gość specjalny Scott Kelly z Neurosis.

Tomasz Koza

Premiera nowego singla Paradise Lost “The Longest Winter”

Tomasz Koza

Gorgoroth i Melechesh zagrają we Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie. Wygraj z nami bilety na koncerty i płytę.

Tomasz Koza

Markus Grosskopf (Helloween): “Machina ruszyła!”

Tomasz Koza

Metallica – wznowienie kultowego albumu Master of Puppets

Tomasz Koza

Zostaw komentarz