Sabaton i Akira Yamaoka tworzą nową ścieżkę dźwiękową i efekty do World of Tanks
Szwedzki zespół power metalowy Sabaton wraz japońskim muzykiem i kompozytorem Akrią Yamaoką (stworzył ścieżkę dźwiękową m.in. do “Silent Hill”) łączą siły, aby stworzyć nową ścieżkę dźwiękową “World of Tanks”. Na wirtualne pola bitew wyjedzie specjalny czołg, a podczas targów Gamescom 2017 dadzą wspólny koncert dla fanów. Co ciekawe, członkowie zespołu Sabaton i Akira Yamaoka są aktywnymi graczami w “World of Tanks”, także znają tytuł od podszewki. Następnym krokiem będzie wprowadzenie muzyki i efektów dźwiękowych stworzonych przez artystów z całego świata dla poszczególnych map w grze.

Jak twierdzi Maxim Chuvalov, dyrektor marketingu “World of Tanks”:

Muzyka jest ważną częścią doświadczenia graczy i te utwory tchną nowego ducha w “World of Tanks”. Bliska współpraca z Yamaoką zaowocuje dodaniem unikatowego utworu do ścieżki dźwiękowej. Wraz z Sabaton stworzyliśmy nowy teledysk, którego premiera jest właśnie dziś. Wiemy, że w społeczności graczy jest mnóstwo utalentowanych ludzi i cieszymy się, że możemy ich inspirować.

Basista Sabatonu Pär Sundström dodaje:

Zdjęcia do stworzenia teledysku odbyły się w szwedzkim muzeum Arsenalen. To było niesamowite jeździć prawdziwymi czołgami i nawet przebić się jednym z nich przez ścianę. Udział w stworzeniu teledysku i unikatowego czołgu to dla nas zaszczyt, włożyliśmy w to swoje serca i dusze. Rezultaty naszej współpracy od jutra będą dostępne dla całej, globalnej społeczności graczy “World of Tanks”, której jesteśmy częścią.Klip został wyreżyserowany przez znanego niemieckiego reżysera klipów muzycznych i reklam, Zorana Bihaca, ma oddawać emocje, jakie czują gracze w sercu bitwy.

Od dzisiaj dostępny będzie pierwszy czołg inspirowany muzyką szwedzkiej grupy power metalowej. Na pola bitew wyjedzie Strv 81 Primo Victoria z unikatowym kamuflażem i załogą, której głosów użyczyli członkowie zespołu Sabaton!

Wisienką na torcie będzie również wspólny występ Sabatonu i Akiry Yamaoki na targach Gamescom 2017. Koncert odbędzie się na stoisku konsumenckim Wargamingu i będzie to wydarzenie, którego nie możecie przegapić!

Inf. Prasowa / Fot. Materiały prasowe – Wargaming

KOMENTARZE

 • tomekkp
  16 lutego 2018 | 14:21
  Link

  Już ktoś wie czy są w grze? Wykop pozdrawia 🙂

  Odpowiedz
 • Kamil_P
  16 lutego 2018 | 14:47
  Link

  Biorąc pod uwagę tematykę, wokół której operuje Sabaton, nie ma chyba lepszego wyboru. Rozgrywka w WoT przy dobrej i energicznej muzyce może tylko zyskać.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *