NEWSY PŁYTY

Satyricon – premiera płyty i transmisja koncertu!
Ponure leśne ostępy wyłaniające się z norweskiej mgły, tylko jeden duet potrafi stworzyć takie złowieszcze wizje i jest to Satyricon. Zespół, który powstał w 1991 roku w Oslo, już na samym początku swojej działalności mocno zaznaczył swoje miejsce na rozwijającej się norweskiej black metalowej scenie.

Na swoim najnowszym dziele, „Deep calleth upon Deep” mistrzowie Frost i Satyr w najbardziej właściwy sposób dzielą się najmroczniejszą metalową sztuką. Już dziś nakładem Napalm Records swoją premierę ma dziewiąty w dorobku album studyjny Satyricon.

PRZECZYTAJ NASZ WYWIAD Z FROSTEM Z SATYRICON!

Aby uczcić premierę swojej najnowszej płyty, zespół w dniu dzisiejszym wystąpi dla 300 fanów na dachu jednego z najwyższych budynków w sercu Oslo, KLP! Występ ten będzie także transmitowany na żywo dla fanów na całym świecie.

Sam Satyr tak komentuje ten niezwykły pomysł:

Uważam, że koncert the Beatles na dachu wytwórni Apple w Londynie w 1969 roku był bardzo fascynującym pomysłem i czuję się zaszczycony, że możemy zrobić też coś podobnego w naszym rodzinnym mieście! Świętujemy wydanie “Deep calleth upon Deep” i nie chcemy wykluczać tych, którzy nie mogą tam być z nami dziś wieczorem, cieszę się, że koncert będzie transmitowany na cały świat. Zagramy nasz cały nowy album i zrobimy to w wielkim stylu!

Koncert Satyricon transmitowany będzie dziś o godz. 21.00 na profilu zespołu na Facebooku!

Album „Deep calleth upon Deep” dostępny jest w formatach: cyfrowym, CD digipak, tradycyjnym jewel case oraz na płycie winylowej w różnych wariantach.

Satyricon - Deep Calleth Upon DeepTracklista:

1. Midnight Serpent
2. Blood cracks open the ground
3. To your brethren in the dark
4. Deep calleth upon Deep
5. The Ghost Of Rome
6. Dissonant
7. Black wings and withering gloom
8. Burial Rite

 

 

 

 

 

Informacja prasowa / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Nowa Sepultura już w styczniu

Lena Knapik

George “Corpsegrinder” Fisher: „ Gdyby niektórzy ludzie wyciągnęli głowy ze swoich własnych tyłków…”

Agata Laszuk

20. rocznica wydania „Virtual XI” Iron Maiden – czy to najgorsza płyta zespołu?

Szymon Grzybowski

Zostaw komentarz