NEWSY PŁYTY

Slipknot – Day Of The Gusano: Live In Mexico Premiera 20 października 2017
Od ponad 20 lat Slipknot jest 9-osobowym prawdziwym dźwiękowym fenomenem. To zespół który dziś jest wymieniany w gronie metalowej elity – na równi z Metalliką czy Iron Maiden. Ostatni album Slipknot – wydany w 2014r. „5: The Gray Chapter” zadebiutował w TOP5 aż w 19 krajach, w tym m.in. USA (#1), UK (#2), Japonii (#1), Australii (#1), Rosji (#1) i Niemczech(#2).

Teraz zespół przygotował dla swoich fanów wydawnictwo „Day Of The Gusano: Live In Mexico”, które jest zapisem historycznego już występu na Knotfest w Mexico City w grudniu 2015r. Slipknot niezmiennie pozostają jednym z najlepszych zespołów koncertowych świata, a „Day Of The Gusano: Live In Mexico” jest tego doskonałym potwierdzeniem. Rzesze oddanych fanów zespołu – nazywanych „the maggots” („gusano” po hiszpańsku) stworzyła prawdziwie elektryzującą atmosferę podczas meksykańskiego debiutu grupy.

Materiał nagrany w „high definition” i wyreżyserowany przez muzyka zespołu – M. Shawna Crahana, aka „Clown”, ukaże się w kilku formatach – DVD, Blu-Ray, CD/DVD, a także specjalnej edycji deluxe jako 3x vinyl/DVD.

Slipknot ma swoje marzenia, a występ w Meksyku było jednym z nich. To była surrealistyczna rock and rollowa przygoda” – wyznaje “Clown”.

Zespół wystąpił w następującym składzie: Corey Taylor (voc); Jim Root (git); Mick Thomson (git); Craig “133” Jones (sample); Sid Wilson (turntables); M. Shawn „Clown” Crahan (instrumenty perkusyjne); Chris Fehn (instrumenty perkusyjne); Alessandro Venturella (bas); Jay Weinberg (perkusja).

Informacja prasowa

Podobne artykuły

Watain w listopadzie na jedynym koncercie w Polsce

Dominika Kudła

Aetherian dzieli się nowym singlem

Agata Laszuk

3-majówka już za dwa miesiące

Tomasz Koza

Zostaw komentarz