Strona główna » Soulfly w styczniu rozpocznie nagrania do nowej płyty
NEWSY PŁYTY

Soulfly w styczniu rozpocznie nagrania do nowej płyty


W 2018 roku miną trzy lata odkąd Soulfly wydał swój ostatni album, “Archangel” – wygląda jednak na to, że oczekujący nowych dźwięków fani nie będą musieli długo czekać.

Ze słów Maxa Cavalery, które padły w wywiadzie z Backstage Axxess wynika, że zespół wejdzie do studia nagraniowego już w styczniu wraz z producentem Joshem Wilburem (Lamb of God, Gojira), by nagrać nowy, bardziej “plemiennie” brzmiący album, który inspirowany był również nowym, bardzo thrashowym albumem Cavalera Conspiracy – “Psychosis”.

Obecnie komponuję. Gromadzę pomysły i riffy. Mamy już zarezerwowaną sesję z Joshem Wilburem, producentem Lamb Of God i Killer Be Killed. Myślę, że spisze się przy nagrywaniu albumu Soulfly; jest bardzo dobrym producentem.

Jestem podekscytowany, bo myślę, że ten album w pewnym sensie wróci do bardziej plemiennych dźwięków z którymi nie miałem do czynienia od czasów “Prophecy”. Dobrze będzie do tego wrócić. Reszta albumu będzie kontynuacją “Archangel”; spodobał się wielu ludziom.
Oczywiście na nowy album będzie mieć też wpływ “Psychosis” – to tak świetna płyta, że jestem wręcz pewien pojawienia się jakiejś inspiracji nim na albumie Soulfly. Będziemy pracować nad naprawdę fajnym krążkiem.

Tyle informacji na chwilę obecną musi nam wystarczyć, choć trzeba przyznać, że brzmi to intrygująco. Czekamy!

Źródło: MetalInjection.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Bruce Dickinson: „Jeśli nie tworzycie nowej muzyki, to po co zawracać głowę?”

Agata Laszuk

Jak to jest iść na zakupy z wokalistą Cannibal Corpse?

Agata Laszuk

Oficjalnie: Chris Cornell popełnił samobójstwo

Lena Knapik

Zespół Decapitated wydał oświadczenie w sprawie oskarżenia

Lena Knapik

Anti-Flag, Dubioza Kolektiv, Sonata Arctica na Czad Festiwal 2017

Tomasz Koza

Ozzfest oskarża Ozy Fest o zamierzone podobieństwo nazw

Agata Laszuk

Zostaw komentarz