Morbid Angel
Strona główna » Steve Tucker: “Sądzę, że Morbid Angel zawsze był zespołem eksperymentującym”
INNE NEWSY

Steve Tucker: “Sądzę, że Morbid Angel zawsze był zespołem eksperymentującym”


Steve Tucker, obecny wokalista Morbid Angel, gościł przed paroma dniami w rozmowie dla Metal Wani. Poniżej prezentujemy parę wypowiedzi: odnośnie albumu „Illud Divinum Insanus”, najgorzej przyjętego w dorobku zespołu, a także opis prac nad wydanym w grudniu Kingdoms Disdained.

Zapytany o to, czy nadzwyczaj krytyczny odbiór przedostatniej płyty odbił się na stosunku grupy do muzycznego eksperymentowania, Tucker odpowiedział:

„Nie. Sądzę, że Morbid Angel zawsze był zespołem eksperymentującym. To jedna z tych cech, które oddzielały go od samego początku; kiedy wychodzi nowy album, za każdym razem ludzie są zszokowani, ponieważ jest on czymś innym niż wcześniej. ‘Illud Divinum Insanus’ zawierał drastyczne zmiany. Ale to wciąż death metal; jego nowy rodzaj. Nie czytałem żadnych recenzji – nigdy nie czytam. Opinia innych nigdy nie miała większego wpływu na twórczość Morbid Angel. To jedna z tych rzeczy, przez które kończysz z różnorodnością. Naprawdę, forma płyty powinna zależeć wyłącznie od ludzi bezpośrednio zaangażowanych w jej tworzenie.
(…) Tak samo jest z ‘Illud’ i ‘Kingdoms Disdained’; to chemia między tworzącymi je ludźmi była różna, stąd wynik był inny niż wcześniej”

Muzyk został ponadto poproszony o scharakteryzowanie procesu twórczego ostatniej płyty:

„Jedyną osobliwością była dla mnie nieobecność Pete’a. Poza tym wszystko było tak, jak zazwyczaj. Pracowaliśmy tak, jak zwykliśmy do tej pory. Kiedyś wymienialiśmy się płytami z nagranymi na nich ścieżkami, tym razem po prostu słaliśmy sobie dema przez internet. Naprawdę nie było w tym nic dziwnego, dopóki nie weszliśmy do studia. W tym punkcie, kiedy zasiadł z nami nowy perkusista, Scotty Fuller. Choć musisz wiedzieć, że Trey Azaghthoth [gitarzysta – przyp. red.] zawsze miał swój wkład w tworzenie ścieżek dla perkusji i tak było i tym razem. Dzięki temu dosyć szybko się zaadaptowałem do sytuacji.”

Źródło: Blabbermouth

Podobne artykuły

Baaardzo negatywne opinie odnośnie nowego Suicide Silence. Bardzo.

Tomasz Koza

Reinfection powraca do gry!

Agata Laszuk

Papa Emeritus z Ghost spadł ze sceny

Lena Knapik

Hetfield o technicznej stronie Grammy: Już dawno nie byłem tak zły

Lena Knapik

Metallica pomaga ofiarom pożarów w Kalifornii

Agata Laszuk

Witchery z nowym singlem

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!