Strona główna » Stone Sour: „Nie jesteśmy zespołem mieszającym się do polityki”
INNE NEWSY

Stone Sour: „Nie jesteśmy zespołem mieszającym się do polityki”
Gitarzysta Stone Sour, Josh Rand powiedział w wywiadzie przeprowadzonym przez Tulsa World, że fani, którzy przyjdą na koncerty zespołu w czasie światowej trasy promującej ich ostatni album, “Hydrograd” będą mogli cieszyć się atmosferą nieskrępowaną tematami politycznymi, stanowiącą ucieczkę od codzienności.

“Całe nasze show jest chęcią powrotu do świetnych rock and rollowych koncertów, na których frontman bądź ktokolwiek inny nie wysyłał publiczności przekazu – jeśli to ma jakiś sens. Chodzi o to, byśmy wszyscy mogli mieć szansę na wieczór, kiedy możemy zostawić problemy w domu, zapomnieć o nich na jedną noc, wyjść i świetnie się bawić.”

W dalszej części wywiadu dodał:

„Nie twierdzę, że jesteśmy zespołem BEZ przekazu. Mamy swoje opinie w pewnych sprawach. W czasie wydawania tego albumu chodziło o to, by nagrać coś świetnego i po prostu się tym cieszyć, zwłaszcza jeśli chodzi o ostatnią ścieżkę, która była tworzona jako nagranie oparte na dwóch konceptach, bazowanych na opowieści. To zbiór świetnych kawałków; czemu nie miałby stanowić czystej rozrywki?

Brnąc w to dalej czuliśmy, że ludzie podchodzą do wszystkiego tak poważnie i w zasadzie mają rację, biorąc pod uwagę w jakim świecie dziś żyjemy. Mimo wszystko chcieliśmy, by ten album był po prostu fajny. Nie jesteśmy zespołem mieszającym się do polityki i nigdy takim nie byliśmy. Jestem pewny, że każdy z Was ma swoje poglądy, ale nie chcieliśmy mieszać polityki z muzyką.”


PRZECZYTAJ NASZĄ RECENZJĘ “HYDROGRAD”


Wydany pod koniec czerwca ostatni album Stone Sour, „Hydrograd” zawiera trzy utwory, w których teksty Corey’a Taylora opowiadają o śmieciowej kulturze reality-TV („Fabuless”), nowoczesnej miłości („Song #3”) i jego osobistym niepokoju („Taipei Person/Allah Tea”).

W wywiadzie dla “Rolling Stone”, Taylor przyznał, że otwieranie się w pisanych przez niego tekstach nie sprawia mu trudności:

„Brzydzę się kłamstwem, a to, że nie potrafię kłamać wcale mi nie pomaga. Zapytajcie moją byłą żonę – w kłamaniu wypadam koszmarnie, więc przestałem tracić siły na obłudę. Prawda i tak jest cholernie bardziej interesująca.”

Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

“Apa! Ipa! Kaka Demona!” – czyli trailer otwieracza do butelek od Behemoth

Agata Laszuk

Sepultura na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Augury ujawnia teaser i detale odnośnie nowego albumu

Dominika Kudła

Posłuchaj nowego utworu Augury “Mater Dolorosa”

Lena Knapik

Członkowie Rotting Christ podejrzani o terroryzm i satanizm zostali aresztowani w Gruzji

Dominika Kudła

Mike Portnoy: ‘“Metal jest potężniejszy i ma się lepiej niż kiedykolwiek!”

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!