Strona główna » Strażacy rozgrzeją atmosferę przed Evanescence!
NEWSY WYDARZENIA

Strażacy rozgrzeją atmosferę przed Evanescence!

Nie przyjadą po to, by gasić pożar w sercach fanów oczekujących na pierwszy występ Evanescence w Polsce, ale jeszcze bardziej rozgrzeją atmosferę! O kim mowa? O STRAŻAKACH, czyli zespole, który zwyciężył w ubiegłorocznej edycji Jarocin Antyfest – Antyradia. Wystąpią 20 czerwca, jako support zespołu z Amy Lee na czele. Bilety na wydarzenie, w cenie od 110 zł, są jeszcze do nabycia!

Wiemy już, kto wystąpi jako support Evanescence. Będzie to warszawska kapela Strażacy. Wydarzenie odbędzie się 20 czerwca w hali Torwar w Warszawie. Zespół, który zagra przed amerykańską gwiazdą, to młoda, czteroosobowa męska formacja. Jej ostateczny skład uformował się ponad dwa lata temu. W zeszłym roku grupa wzięła udział w konkursie dla młodych kapel Jarocin Antyfest Antyradia podczas Jarocin Festival 2016. W muzycznej rywalizacji Strażacy okazali się być bezkonkurencyjni i wygrali przegląd, zdobywając „Złotą kosę”. Jurorzy podkreślali wówczas, że wartością zespołu są teksty śpiewane, a raczej rapowane, w języku polskim.

Dzięki wygranej w konkursie, Strażacy wystąpili przed ubiegłoroczną gwiazdą festiwalu w Jarocinie – amerykańską formacją Slayer. Do tamtego czasu młody zespół zagrał zaledwie parę razy. Po tym sukcesie kariera Strażaków przyśpieszyła: wystąpili na kilku lokalnych festiwalach i koncertach, a jesienią ubiegłego roku wrócili do Jarocina na koncert, na którym zagrali obok znanych polskich zespołów. Dwa miesiące temu w warszawskim klubie „Stodoła” Strażacy otwierali Galę Płyty Rocku Antyradia 2016. Od kilku miesięcy pracują w studiu nad swoją pierwszą płytą.

Chłopaki mają słabość do śpiewu mew i innych dziwnych dźwięków, które Olek Kwapień wydobywa ze swojej gitary i innych niezbędnych elementów. Za warstwę tekstową odpowiada Tomek Buga, a składu grupy dopełniają: basista Krzychu Klejnowski oraz uzależniony od stopki i werbelka Marcin Chrzan.

“Naszą muzykę da się określić jako połączenie skłaniających do refleksji rapowanych tekstów z klimatyczną muzyką zagraną na żywo.” – przekonuje Tomek Buga, klawiszowiec Strażaków.

Członkowie zespołu o swoim gatunku mówią, iż to „śmieszcore”, w którym „mogą swobodnie tworzyć coraz bardziej wykręcone utwory słowno-muzyczno-widowiskowe”. Co tak naprawdę pod tym się kryje – będzie można się dowiedzieć 20 czerwca w hali Torwar, przed występem Evanescence. Koncert polskiej kapeli – jako support gwiazdy – jest również dla niego nagrodą za zwycięstwo w Jarocin Antyfest Antyradia. Wydarzenie organizuje agencja Prestige MJM.

Bilety na koncert w cenie od 110 zł do nabycia poprzez strony bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik w całym kraju.

(inf. pras.)

Podobne artykuły

Prehistoryczny gad nazwany na cześć Lemmy’ego Kilmistera

Lena Knapik

Metalmania 2017: znamy kolejnych wykonawców

Tomasz Koza

Metal Hammer Festival powraca, Marilyn Manson główną gwiazdą festiwalu!

Tomasz Koza

Belphegor już w studiu, nowy album we wrześniu

Lena Knapik

Evanescence podbija serca na całym świecie! W czerwcu zagra w Warszawie.

Tomasz Koza

1349 z nowym kontraktem. Płyta już w przygotowaniach.

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!