Zespół Ghost
Strona główna » Tobias Forge (vel Papa Emeritus): Ghost nigdy nie był zespołem
INNE NEWSY

Tobias Forge (vel Papa Emeritus): Ghost nigdy nie był zespołem

 

Tobias Forge, występujący pod pseudonimem Papa Emeritus, w końcu zabiera głos. Nie komentuje jednak najgorętszego tematu – pozwu, w którym byli muzycy Ghost oskarżali go o niejasne prowadzenie finansów kapeli i niewypłacanie im należnego wynagrodzenia. W udzielonym wywiadzie dla francuskiego Radio Metal powiedział natomiast, że Ghost nigdy nie był zespołem.

W niecałe sześć miesięcy po odejściu z grupy gitarzysta Martin Persner, jeden z Bezimiennych Ghuli, ujawnił swoją tożsamość oraz to, że grał w kapeli przez siedem lat. Miesiąc po nim kolejnych czterech byłych muzyków Ghost zdradziło swoje nazwiska w związku z pozwem. Zapytany o posunięcie Persnera Forge wokalista odpowiedział:

Dokładnie tego się spodziewałem, więc to nie było dla mnie szokiem. (…) Cóż, uważam, że jednym z błędów było nie naciskanie na nich [Bezimiennych Ghuli] w tej kwestii. Powiedzmy, że nie było klauzuli. Myślałem, że to część umowy, ale się myliłem. Nie było zakazu ujawniania swojej tożsamości. (…) Uwielbiam tworzyć Ghost, to jest zajebiste, to świetna robota, najlepsza na świecie. Ale definitywnie ma swój bagaż. Teraz łatwo to zobaczyć. Zabieranie osoby, która przywdziała maskę, na światową trasę, będzie problemem. Większość ludzi wciągniętych w ideę rocka gra, ponieważ chce być rozpoznawana. Ja nie jestem lepszy – też chcę być rozpoznawany.

W poście na Facebooku, w którym czwórka byłych muzyków Ghost wyjaśniała przyczyny powstania pozwu, mogliśmy przeczytać: “Nasz wokalista i były przyjaciel podstępnie i bezwstydnie próbuje teraz przekształcić Ghost w solowy projekt z wynajętymi muzykami. Naturalnie nie możemy tego zaakceptować” – całość dostępna tutaj. Swoją wypowiedzią Forge zdaje się potwierdzać ten zarzut:

Bez wchodzenia w szczegóły, jedna rzecz zawsze pozostawała faktem – Ghost nigdy nie był zespołem, a pierwszy skład uformował się po pierwszym albumie. Byli to tylko muzycy koncertowi. I od tamtej pory wiele razy się zmieniał. (…) Nigdy wspólnie nie formowaliśmy kapeli. To było jakby… w typie Bathory, gdzie niekoniecznie ci sami ludzie, którzy grali na żywo, brali udział w nagrywaniu płyt. Na przykład, na “Opus” i “Meliora” grał perkusista, który nigdy nie wystąpił z nami na żywo. Z mojej strony nigdy nie traktowałem tego jako zespół.
Podobne artykuły

Gitarzysta Megadeth został ojcem bliźniaków

Lena Knapik

In Hearts Wake na jedynym koncercie w Polsce!

Tomasz Koza

Converge, Havok i Gorguts wspólnie na jedynym koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Children of Bodom: obejrzyj nowe lyric video

Lena Knapik

Metalmania 2017 już jutro. Sprawdź najważniejsze informacje organizacyjne.

Tomasz Koza

Morgoth zawiesza działalność

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!