NEWSY WYDARZENIA

Venom Inc. już w październiku w Polsce

Brytyjscy giganci muzyki metalowej – Venom Inc., przyjeżdżają w październiku na trzy koncerty do Polski. W sobotę (15.10) na scenie Łódzkiego Domu Kultury, dzień później w gdańsku oraz w poniedziałek (17.10) w krakowskiej Rotundzie zagrają wraz z czterema zespołami, które towarzyszyć im będą na trasie europejskiej. W Łodzi, jako jedyny krajowy „rozgrzewacz”, wystąpi Triagonal.

Venom Inc. to reaktywacja tercetu, z którego dwóch muzyków (gitarzysta Jeff „Mantas” Dunn oraz perkusista Tony „Abaddon” Bray) współtworzyło pierwsze, legendarne albumy Venom – grupy, która w latach 80-tych zmieniła oblicze gitarowego rocka. Nagrali tak klasyczne płyty, jak „Welcome To Hell” czy „Black Metal”. Gdy później nastąpił rozłam w pierwotnym składzie kapeli, miejsce frontmana Cronosa zajął Tony „Demolition Man” Dolan, który dziś ponownie stoi z gitarą basową za mikrofonem. Zespół powrócił bowiem po burzliwym, wieloletnim okresie rozłamów i reaktywacji. Na europejskiej trasie koncertowej będzie grał zarówno te najważniejsze utwory jak też repertuar premierowy, szykowany na nową płytę.

emp

Dla Venom Inc. wybrano na trasę godne towarzystwo. Mamy tu zestaw „kultowych” bandów, starych wyjadaczy, prekursorów różnych odmian czy podgatunków metalu. Vital Remains to legenda amerykańskiego podziemia, band niezwykle ważny dla historii i współczesności najbrutalniejszych odmian metalowego grania (death, grind). Przez kolejne lata budował silną pozycję, pozostając zawsze nieco na uboczu. Przez niemal sześć lat głosem zespołu był Glen Benton, lider Deicide, a ostatnio zrobiło się o nich głośno w 2015 roku, gdy policjant i fan odśpiewał wraz z zespołem „Let the Killing Begin”, pozostając w pełnym umundurowaniu. Niestety, zakończyło się to dla niego utratą pracy…

venom-inc-plakat

Podobne artykuły

Eluveitie: Nowy singiel i zapowiedź kolejnej płyty

Agata Laszuk

Morgoth zawiesza działalność

Agata Laszuk

Koncert Soulfly już 21 lipca we Wrocławiu!

Dominika Kudła

Zostaw komentarz