Wardruna
Strona główna » Wardruna: ostatnie bilety w Gdańsku
NEWSY WYDARZENIA

Wardruna: ostatnie bilety w Gdańsku

Dziś pierwszy dzień lata, zbliżają się wakacje, wyjazdy i leniwy czas. Zanim jednak włączycie tryb urlopowy upewnijcie się, że macie bilety na październikowy koncert Wardruny. Na gdański koncert została już bardzo mała ilość wejściówek, więc najlepiej zaopatrzyć się w nie już teraz. Muzycy zagrają w Polsce dwa koncerty, jeden z nich na Pomorzu, a drugi na Śląsku. Metal Mind Productions & Iron Realm Productions zapraszają.

Swój debiutancki album Wardruna wydała w 2009 roku. Była to pierwsza płyta z planowanej trylogii. Muzycy komponują i wykonują utwory wykorzystując stare nordyckie instrumenty, a teksty pisane zarówno w norweskim jak i starym, nordyckim języku uzupełniają piękne kompozycje, budując wyjątkowy klimat.

Drugi krążek “Runaljod – Yggdrasil” ukazał się w 2013 roku i jest estetyczną kontynuacją debiutu, ale muzykom udało się nie wpaść w pułapkę powtarzania samych siebie. Gościnnie na płycie wystąpili: uznany islandzki kompozytor Hilmar Örn Hilmarsson oraz, pochodzący również z Islandii, wiodący wykonawca rímur – Steindór Andersen.

Trylogia “Runaljod”, którą w ubiegłym roku zamknął album “Ragnarok”, jest muzyczną interpretacją 24 run zapisanych w najstarszej formie runicznego alfabetu (Elder Futhark). Niektóre z nagrań zostały zarejestrowane na łonie natury, w miejscach lub okolicznościach mających znaczenie dla każdej runy. Na płycie, poza brzmieniami tradycyjnych instrumentów, pojawiają się również odgłosy lasu, wody, płonących pochodni itp. Nastrój uzupełniają szepczące wokale, melodyjne utwory i potężne chóry.

Chociaż muzyka Wardruny często charakteryzowana jest jako folk czy ambient, to jednak żaden z tych gatunków nie jest w stanie opisać jej wyjątkowego stylu. Trzeba go osobiście doświadczyć, żeby zrozumieć unikatowość grupy.

19.10.2017, Dom Muzyki i Tańca, Zabrze

Ceny biletów:
Przedsprzedaż / W dniu koncertu
kategoria I – 240 PLN / 260 PLN
kategoria II – 220 PLN / 240 PLN
kategoria III – 180PLN / 200 PLN

20.10.2017, Teatr Szekspirowski, Gdańsk

Ceny biletów:
Przedsprzedaż / W dniu koncertu
płyta stojąca – 200 PLN / 220 PLN
balkon (nienumerowane) – 240 PLN / 260 PLN
W dniu koncertu:

Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00
(inf. pras.)

Podobne artykuły

Premiera teledysku The Sixpounder do utworu “Time to Kill” promującego film “Gotowi na wszystko. Exterminator”

Agata Laszuk

Tak wyglądała Metalmania 2018. Relacja wideo przygotowana przez Metal Mind

Szymon Grzybowski

PAIN na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Satyr o muzycznej ewolucji Satyricon i black metalu (Wywiad)

Dominika Kudła

Nowy album Kamelot w kwietniu 2018

Agata Laszuk

Primordial publikuje teledysk do pierwszego singla z nadchodzącej płyty

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!