Watain publikuje oświadczenie w sprawie nazistowskiego salutu na koncercie
Strona główna » Watain publikuje oświadczenie w sprawie nazistowskiego salutu na koncercie
INNE NEWSY

Watain publikuje oświadczenie w sprawie nazistowskiego salutu na koncercie

 
EMP Shop
Wśród fanów Watain zawrzało w związku z tym, co wydarzyło się na koncercie będącym jednocześnie premierą nowego albumu zespołu, “Trident Wolf Eclipse” i uczczeniem 20-lecia istnienia grupy, który odbył się 5 stycznia 2018 w Sztokholmie. Gitarzysta Set Teitan wykonał na nim gest, który przez część fanów został zinterpretowany jako nazistowski salut. Poniżej możecie obejrzeć nagranie z koncertu.

Watain wydał w tej sprawie oświadczenie:

“Naszą uwagę zwróciła błędna interpretacja ruchu ręką, jaki wykonał Set na naszym koncercie w Kraken. Został on zinterpretowany jako „nazistowski salut”. Do jasnej cholery, ogarnijcie się! Powinniście już wiedzieć, że żaden z członków Watain nie ma ani publicznych, ani osobistych powiązań z ideologią nazistowską i tym oświadczeniem chcemy uciąć dalsze, niepotrzebne spekulacje na ten męczący temat.

To, co sławimy w naszych utworach i ich tekstach może być określane jako zaprzeczenie, coś dokładnie odwrotnego w stosunku do jakiejś utopijnej, prawicowej ideologii przeszłości. ‘Salutowanie’ jednemu z wielu naszych wrogów na świętej ziemi, jaką jest nasza scena nie miałoby sensu. Mogą zaświadczyć o tym osoby, które nas wspierają i nasi fani, których – z czego jesteśmy dumni – stanowią ludzie wszelkich możliwych ‘ras’, płci, narodów i kultur. Również nasz skład i załoga techniczna są dość różnorodne etnicznie. Można by tak wymieniać w nieskończoność, eliminując każdą możliwą formę zbrukania muzyki polityką czy ideologią, by płomień Szatana płonął czysty i nieskalany w świątyni, którą dla siebie zbudowaliśmy.

Oczywiście jest to bardzo przykre, że te niefortunne, kłopotliwe i fałszywe oskarżenia w ogóle padły. Mamy nadzieję, że teraz możemy zostawić je za sobą i skupić się na nadchodzących zadaniach.

Dziękujemy za zrozumienie.

A teraz pozwólcie nam bez obaw i wątpliwości zagłębić się w wściekłym chaosie metalowego, śmiertelnego szaleństwa, jakim jest ‘Trident Wolf Eclipse’.

FTW!”Biżuteria dla fanów rocka i metalu

Zdania fanów w komentarzach pod oświadczeniem zespołu były bardzo podzielone.

Jedni byli zdziwieni, może nawet lekko zniesmaczeni tym, że taki zespół jak Watain w ogóle się tłumaczy, inni byli wdzięczni za wyjaśnienie sprawy, zaś trzecia grupa fanów była zaskoczona, że pojawiły się takie oskarżenia. Niestety, na chwilę pisania newsa oświadczenie i komentarze fanów zniknęły z oficjalnego profilu Watain na Facebooku.

Jaka jest Wasza opinia w tej sprawie? Czy rzeczywiście był to nazistowski salut? Czy Watain powinien się z tego tłumaczyć?

Źródło: Theprp.com

Podobne artykuły

Deafheaven i Inter Arma we wrześniu na dwóch koncertach w Polsce!

Agata Laszuk

Wacław „Vogg” Kiełtyka dołącza do składu Machine Head

Bartłomiej Pasiak

Film dokumentalny o Sepulturze coraz bliżej premiery

Lena Knapik

Perkusista Batushki komentuje konflikt w zespole – oświadczenie Marcina Bielemiuka

Paweł Kurczonek

„I tried so hard, and got so far…” – pierwsza rocznica śmierci Chestera Benningtona

Szymon Grzybowski

Charakterystyka black metalu – zespoły, teksty, wygląd

Tomasz Koza

2 komentarze

Nikt 11 stycznia 2018 at 08:37

Pierdolona banda hipokrytów, burzą się bo koleś zasalutował w nazistowskim stylu, a srają na wszystkie inne wartości w tym głównie na chrześcijańskie – gdzie tu rozum i logika… Gdyby nasrał na scenie na Biblię, byłoby OK, gdyby ich obrzygał – pewnie też, no bo to jest TRVE!!! Jebane ameby umysłowe – znaleźli się obrońcy wartości i moralności.

Odpowiedz
Szaza 11 stycznia 2018 at 09:57

Szatan byłby zasmucony,widząc, jak strasznie wypierają się nazizmu. Nazizm to twór Szatana, a oni się go wyparli… Smutne.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!