Strona główna » Woodstock 2017: Orange Goblin również wystąpi na festiwalu
NEWSY WYDARZENIA

Woodstock 2017: Orange Goblin również wystąpi na festiwalu


W heavy metalu nie chodzi tylko o samą muzykę. To styl życia, sposób myślenia, pozytywna siła i inspirujący system przekonań. To najbardziej ekscytujący, afirmujący życie hałas na całej naszej planecie, a w Londynie jego niepokonanymi mistrzami są muzycy Orange Goblin. To w nich nieposkromiony, szalony i imprezowy metal spotyka się z najlepszym granym na żywo rockiem, tworząc stały i powszechnie podziwiany element brytyjskiego świata metalu już od 18 lat. Miejsce Goblina wśród metalowej elity zostało ostatecznie i nieodwołanie potwierdzone już w roku 2012, wraz z wydaniem „A Euolgy for the Damned”, ich siódmego, najlepszego albumu studyjnego. Piorunujący pokaz siły w riffach, poruszające grunt pod nogami drżenia i porażająca energia – to był album, którego powstanie było zapowiedziane już w 1995 roku, gdy członkowie grupy raczkowali gdzieś po brudnych zakątkach londyńskiego Soho.

Inspirowali bogami hard rocka, heavy metalu, punk rocka i muzycznego podziemia, w tym z jednej strony zespołami takimi jak Sabbath, Motörhead czy Thin Lizzy, a z drugiej takimi jak Celtic Frost, Danzing czy Black Flag. Orange Goblin początkowo byli odbierani jako jedni z głównych pretendentów do tytułu najlepszego przedstawiciela stoner rocka, tak popularnego w połowie lat 90’. Szybko jednak stało się jasne, że zespół ma do zaoferowania znacznie więcej – że w ich rękawach kryje się co najmniej kilka asów. W trakcie burzliwej kariery udowodnili swoją wyjątkową w zestawieniu z innymi przedstawicielami nowoczesnego heavy metalu konsekwencję i wytrwałość, tworząc na przestrzeni lat potężny katalog muzyki, wręcz nieporównywalny z czymkolwiek innym z tego okresu. Począwszy od wrzaskliwego i tanecznego debiutu „Frequencies from Planet Ten” z roku 1997 aż do wielogatunkowego szaleństwa na „Healing Through Fire” z roku 2007, Orange Goblin zawsze potrafili skopać tyłki konkurencji, zawsze pisali piosenki, które trafiały do ludzi z taką samą siłą, jak but surfującego na tłumie na koncercie czasami trafia czyjąś głowę i zawsze byli w stanie dostarczyć na zamówienie dobrej jakości wściekły heavy metal dopracowany do ostatniego solo, riffu, bitu i krzyku.

Jednak największy udział w budowaniu niezwykłej reputacji zespołu miało ich granie na żywo. Sukces osiągnęli dzięki ich legendarnym wręcz zdolnościom spełniania życzeń tłumów i rozgrzewania koncertów oraz z rozlicznym trasom koncertowym na całym świecie, często w u boku wielkich muzycznych sukcesów takich jak Alice Cooper, Black Sabbath, Clutch, Motörhead , Sex Pistols, Queens Of The Stone Age, Dio czy Monster Magnet. Ich występy były punktami kulminacyjnymi wyprzedanych do ostatniego biletu koncertów w słynnym nowojorskim CBGB, w Troubadour w Los Angeles i wielu innych prestiżowych lokalizacjach na całym świecie. Wśród festiwali, które odwiedzili, wymienić można choćby Sonisphere, Download, Hellfest, Soundwave, Bloodstock Open Air, Roadburn, Dynamo, Maryland Death Fest czy High Voltage.Występ Orange Goblin to gwarancja dobrej zabawy. Potrzeba tylko dobrego humoru, ćwiczeń rozluźniających mięśnie szyi i pełnego posłuszeństwa dźwiękom legendarnego heavy metalu. Czy to nie brzmi zupełnie jak Przystanek Woodstock?

Podobne artykuły

Oficjalnie: Chris Cornell popełnił samobójstwo

Lena Knapik

Gojira prezentuje nowy teledysk

Lena Knapik

George “Corpsegrinder” Fisher: „ Gdyby niektórzy ludzie wyciągnęli głowy ze swoich własnych tyłków…”

Agata Laszuk

Arkona prezentuje teledysk do utworu “Serbia”

Lena Knapik

Phil Campbell and the Bastard Sons prezentują klip do utworu “Welcome To Hell”

Dominika Kudła

Amorphis: Prace nad nowym albumem i… jeden dzień wolny

Agata Laszuk

Zostaw komentarz