Whalesong Chorzów
Strona główna » Wspólny koncert Whalesong, Shine i destructio continua w Chorzowie
NEWSY WYDARZENIA

Wspólny koncert Whalesong, Shine i destructio continua w Chorzowie

 

Już 18 listopada w chorzowskim klubie Red & Black wystąpią Whalesong, Shine , destructio continua oraz Moanaa.

W 2014 trzy remiksy przygotowane przez Whalesong znalazły się na albumie „Remixes” legendarnej szwedzkiej grupy Cult of Luna, a w 2016 światło dzienne ujrzał minialbum „Roi des Rats” mocno rozszerzający brzmienie grupy. W tym roku zespół wydał bardzo dobrze przyjęty album “Disorder” nakładem Old Temple.

Muzyka grupy to mieszanka industrialu, sludge metalu, no wave czy noise’u. Whalesong na żywo chętnie stawia na otwarte improwizowane formy swoich kompozycji, co sprawia, że żaden występ nie jest taki sam. Sprawdź, jeśli lubisz: Swans, Neurosis, Godflesh, Scorn, Celtic Frost, Sunn O))).

Moanaa – gościem specjalnym jest wywodzący się z południa Polski kwintet zdołał dotychczas wydać własnym sumptem debiutancką płytę „Descent” (2014), a także wielokrotnie zaprezentować się na krajowych scenach. W 2015 roku, Moanaa brała udział w trasie Days of No Light wraz z Blaze of Perdition i Mord’A’Stigmata, a także w Castle Party 2016, w ramach którego wystąpiła na scenie kościoła poewangelickiego w Bolkowie wraz z m.in. Furią. „Passage” to dowód, że najlepsze zespół ma dopiero przed sobą. Album, zarejestrowany w Heaven’s Sound przez Marcina Piekło i słynnym Czyśćcu przez Nihila, a zmiksowany w Satanic Audio przez Haldora Grunberga to bilet do wyjątkowo bogatego i przestrzennego świata Moany.

Shine – zespół powstał we wrześniu 2013 roku, a równo 2 lata później – we wrześniu 2015 ukazała się EP-ka o nazwie “Weednight”. Została ona dobrze przyjęta przez słuchaczy. Aktualnie zespół pracuje nad debiutanckim LP, który ukaże się na początku następnego 2018. Sprawdź, jeśli lubisz: Electric Wizard, Black Sabbath, Sleep.

destructio continua – powstały w 2004 projekt oscylujący wokół ambientu i noise’u tworzony przez muzyków związanych z takimi grupami jak Useless i Lifeless Gaze. Koncert w Chorzowie będzie pierwszym koncertem destructio continua od 2009 roku, co będzie nie lada gratką dla fanów ambientu i noise’u.

Szczegóły:

Data i godzina: 18.11.2017, 18.30
Bilety: 10 zł
Miejsce: Red & Black, Rynek 13/4, Chorzów


Informacja prasowa

Podobne artykuły

In Twilight’s Embrace: pierwszy utwór z nowej płyty i koncerty z Immolation

Tomasz Koza

Soulfly w styczniu rozpocznie nagrania do nowej płyty

Agata Laszuk

„Scream for me Sarajevo” – o historycznym koncercie wśród świszczących kul i spadających bomb

Agata Laszuk

Machine Head prezentuje pierwszy singiel z nowej płyty

Lena Knapik

MetalPoodle: Gene Simmons z Kiss opatentowałby powietrze

Lena Knapik

Jonathan Davis z KoRn zapowiada solowy album

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!