Zagrożona przyszłość nowego albumu System of a Down. Serj Tankian: “Jestem zmęczony”

Termin wydania nowego albumu System of A Down zdaje się wciąż rozpływać we mgle. Wydawało się, że usłyszymy nową twórczość zespołu już w tym roku, jednak latem basista Shavo Odadjian poinformował, że na chwilę obecną z nowego albumu nici.

Jak wynika z przeprowadzonego przez “Exclaim” wywiadu z wokalistą grupy, Serjem Tankianem, jest on obecnie zmęczony rolą wokalisty, pisaniem tekstów i jego zdaniem dobrze zrobiłaby mu zmiana w kierunku pisania muzyki instrumentalnej.

W ostatnim czasie Tankian pracował nad ścieżkami dźwiękowymi do filmów (również dokumentalnych) takich jak „Intent To Destroy”, „Furious: The Legend Of Kolovrat”, „1915”, „The Inhabitant”, „The Promise” i kilku innych.

Pieprzyć wokale. Jestem nimi zmęczony. Podczas wczorajszej rozmowy z przyjacielem wpadłem na pomysł: zanim zaczęliśmy nagrywać muzykę, byłem znany głównie jako poeta i wokalista. Pisałem poezję każdego dnia. Było to coś, co robiłem stale – doprowadziło to do wydania dwóch tomików. Właściwie to słowa przywiodły mnie do muzyki. Napisałem tyle tekstów piosenek, że to przestało być interesujące – nie dlatego, że nie ma nic, o czym chciałbym rozmawiać czy śpiewać. Oczywiście istnieją tematy, których nie chciałbym poruszać w tekstach, ale przynajmniej mogę z nich wyciągnąć nowe emocje. Poezja jest tym, co człowieka otwiera i pomaga się określić. Robiłem to zbyt długo. Obecnie jestem bardziej zainteresowany muzyką instrumentalną.

Wygląda na to, że panowie nie czują się obecnie do końca na siłach, by zająć się tworzeniem nowego materiału – może więc lepiej odłożyć nadzieje na półkę i po prostu cierpliwie czekać na nowy album.

Źródło: MetalInjection.net / Fot. Materiały promocyjne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *