NEWSY

Live Nation przejmuje Go Ahead
Sytuacja z cyklu “breaking news”. Znana na całym świecie firma Live Nation zajmująca się szeroko pojętą rozrywką na żywo nabyła naszego rodzimego promotora, czyli przedsiębiorstwo Go Ahead.

Steven Todd, Managing Director Live Nation Central & Eastern Europe, o przejęciu Go Ahead:

Z radością witamy Łukasza i jego zespół w Live Nation. Go Ahead sprowadził do Polski wielu międzynarodowych artystów na przestrzeni lat i jesteśmy przekonani, ile możemy razem osiągnąć w tej nowej dla nas erze.

Steven Todd

Łukasz Minta, współzałożyciel Go Ahead:

Od kilku lat cieszymy się wieloma sukcesami. Jestem szczególnie dumny z Spring Breaka, który stał się prawdziwą szansą zaistnienia dla lokalnych artystów i kluczową datą w muzycznym kalendarzu wydarzeń w Polsce. Cieszymy się, że będziemy częścią Live Nation i mamy nadzieję, że połączenie naszego zespołu z infrastrukturą Live Nation zapewni polskiej publiczności rozrywkę na długie lata.

Łukasz Minta

Go Ahead został założony w 2005. Swoją siedzibę posiadał w Poznaniu, gdzie teraz Live Nation otworzy biuro regionalne – główne pozostanie w Warszawie.

Warto przypomnieć, że ubiegły rok nie był łaskawy dla Live Nation. Pasmo afer zaczęło się od zaostrzenia procedur sprzedaży biletów na organizowane przez Live Nation wydarzenia. Aby ukrócić działalność tzw. “koników” i teoretycznie pomóc kupującym, firma wprowadziła bilety imienne. Niestety zmiana danych na bilecie wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości kilkudziesięciu złotych.

Zmiana danych na bilecie za okazaniem L4 lub aktu zgonu, czyli kolejny kontrowersyjny pomysł Live Nation

Chwilę później kanadyjscy reporterzy CBC News i Toronto Star ujawnili niechlubny wynik dziennikarskiego śledztwa. Okazało się, że firma przez specjalne oprogramowanie skupujące bilety przez boty pozwalała na ich dalszą sprzedaż po zawyżonej cenie z prowizją dla Ticketmaster, jedynego dystrybutora biletów. Co ciekawe – jesienią ubiegłego roku Live Nation oraz Ticketmaster spotkały się w sądzie z dwoma innymi przedsiębiorstwami, oskarżonymi właśnie o takie same praktyki: zarządzaniem wtórnym rynkiem biletów.

Nieetyczne zagrania Live Nation – Ticketmaster odpowiada

Zła organizacja Live Nation dotknęła również polskiej sceny koncertowej. Przy okazji koncertu Guns N’Roses w 2017 organizowanego właśnie przez Live Nation wypominano złą organizację sektora Golden Circle, który kosztował znacznie więcej od miejsca na płycie, chociaż zajmował więcej niż jej połowę. Fani zarzucali firmie sztuczne powiększanie strefy pod sceną (przed koncertem schemat na stronie Ticketmaster zupełnie inaczej ukazywał GC), a w związku z tym naciągnie fanów, którzy mają nadzieję zobaczyć swoje gwiazdy z bliska.

Zupełnie inna sytuacja zaistniała rok później na koncercie Metalliki – nie przewidziano sektora Golden Circle. Dostępna jest cała płyta w jednakowej cenie 379 zł. Póki co nie wiadomo, dlaczego nie zaplanowano specjalnej strefy pod sceną. Miłośnicy koncertów i muzyki od dawna żartowali, że niebawem podczas występów organizowanych przez Live Nation cała płyta będzie GC i poniekąd – właśnie się stało.

Źródło i zdjęcie: Materiały prasowe

Podobne artykuły

Grave rozstaje się z perkusistą

Agata Laszuk

Ihsahn: “Gdy patrzę na Judas Priest czy Iron Maiden, czuję się jakbym był dopiero na półmetku”

Dominika Kudła

Udo Dirkschneider wraca do Polski

Tomasz Koza

Zostaw komentarz