fot. Erik Luyten
Strona główna » Znamy supporty Amenra
NEWSY WYDARZENIA

Znamy supporty Amenra
fot. Erik Luyten

20 lutego w Progresji (ul. Fort Wola 22) Amenra zaprezentuje specjalny akustyczny set z materiałem z albumów „Alive” i „Afterlife”. W roli supportów wystąpią dwaj muzycy belgijskiej grupy – Colin H. Van Eeckhout z projektem CHVE i Mathieu Vandekerckhove z projektem Syndrome.

CHVE (drone/ambient/experimental/Belgia)

Solowy projekt Colina H. Van Eeckhouta, w którym sięga po inne niż zazwyczaj środki wyrazu emocji – wokalista Amenra otwiera przed nami drzwi do wewnętrznego świata wypełnionego smutkiem. Hipnotyzujące nagrania zapewniają medytacyjny nastrój i będą znakomitym przedsmakiem akustycznego występu Amenra.

CHVE do tej pory wydał dwa albumy – „Rasa” (2015) i „1910” (2016). Najnowszy powstał w niecodziennych okolicznościach – został nagrany „na setkę” w starym tramwaju na jednej z ulic Gandawy. Materiał został zmiksowany przez Aarona Harrisa, który odpowiadał za brzmienie albumów m.in. Tool, ISIS, Deftones i Palms.

SYNDROME (ambient/post-rock/drone/Belgia)

Projekt Mathieu Vandekerckhove’a, gitarzysty Amenra. Ma on stanowić podróż do wnętrza duszy, stymulować medytację i pomagać w przemianie negatywnych emocji na pozytywne. Tak jak w przypadku CHVE – odsłania delikatną i wrażliwą stronę muzyka.

Vandekerckhove ma na koncie trzy krążki. Debiutancki „Floating Veins” ujrzał światło dzienne w 2011 roku, ale większy rozgłos przyniósł wydany rok później „Now and Forever”. W 2016 roku ukazała się płyta „Forever and a Day”, a artysta znów został doceniony przez krytyków. Album znalazł się na 5. miejscu podsumowania CVLT Nation w kategorii najlepszych awangardowych wydawnictw minionego roku.

AMENRA (post-metal/sludge/Belgia)

Belgijski gigant to jeden z najlepszych, najbardziej charakterystycznych i cenionych zespołów w klimatach post-metal/sludge. Muzycy z Kortrijk od siedemnastu lat dzielnie wydeptują nowe ścieżki w uprawianych przez siebie gatunkach muzycznych zyskując miano jednego z najważniejszych europejskich zespołów szeroko pojętej muzyki post-rockowej i metalowej.

Mają na koncie pięć albumów – pięć muzycznych odsłon z cyklu Mass – charakteryzujących się dużym muzycznym ciężarem opartym na budujących napięcie gitarach i emocjami wręcz kipiącymi z niespokojnego, wręcz panicznego, wokalu. Koncerty Amenra to muzyczne rytuały – dźwięk, atmosfera, wymowne wizualizacje.

Po wydaniu w kwietniu 2016 roku albumu “Alive”, będącego zbiorem akustycznych wersji i wykonań własnych utworów (plus dwa covery), zespół na festiwalu Roadburn zaprezentował go na żywo tworząc niesamowite widowisko.

Amenra w wersji akustycznej prezentuje swoją twórczość jeszcze bardziej bezpośrednio, a zarazem intymnie i delikatnie. Warszawski koncert jest jednym z zaledwie kilkunastu na akustycznej trasie, po której zespół ma wrócić do regularnego, “elektrycznego” grania. Tego wydarzenia nie można przegapić!

20.02.2017 (poniedziałek)
Progresja Music Zone (ul. Fort Wola 22)
Amenra + CHVE + Syndrome

Bilety:
70 PLN (kolekcjonerskie) – Progresja.com
70 PLN – ebilet.pl, Eventim.pl i w salonach EMPIK w całym kraju
80 PLN – w dniu koncertu

Podobne artykuły

Cavalera Conspiracy wkracza do studia

Lena Knapik

Były gitarzysta Anthrax, Dan Spitz oskarżany o gwałt

Agata Laszuk

Kolejne szczegóły festiwalu Metalmania 2018 w Katowicach

Tomasz Koza

Nowy album Danzig już w maju

Lena Knapik

Metalmania 2017: Samael, Moonspell i Vader zagrają specjalny set. Organizator szykuje dodatkowe atrakcje.

Tomasz Koza

We Sell The Dead prezentuje utwór z debiutanckiej płyty

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!