Image default
NEWSY PŁYTY

Zespół Rammstein wszedł do studia!


W sobotę 14 kwietnia Rammstein opublikował lakoniczną, acz nie pozostawiającą złudzeń wiadomość dla swych fanów. Na facebookowym profilu grupy pojawiło się kilka zdjęć ze studia wraz z krótkim komentarzem.

Rammstein nie goni za wydawnictwami.

Od 1994 roku powstało ich zaledwie sześć. Ostatnie z nich, „Liebe ist für alle da”, ujrzało światło dnia przed dziewięcioma laty. O nowym materiale było przez chwilę głośno w ubiegłym roku. Richard Kruspe, gitarzysta grupy, zapowiadał wówczas, że zespół ma w zanadrzu aż 35 utworów, a krążek może pojawić się na jesień.

Z nową płytą wiązał się też niepokój, o czym muzyk mówił w następujących słowach:

Byłem bardzo sceptyczny, jeśli chodzi o powrót Rammsteina do studia. Ostatnio nieomal się rozpadliśmy podczas nagrywania płyty. Zawsze było ono bardzo, bardzo stresujące i bolesne. Przechodząc przez nie, bardzo się denerwowałem. Ale udało nam się zawrzeć umowę. Powiedzieliśmy sobie, że chcemy wrócić do studia i nagrać może z pięć piosenek, ale bez żadnego ciśnienia.

Czuję, że z jakiegoś powodu to będzie ostatnia płyta, którą zrobimy. To tylko przeczucie – może się mylę, ale w tej chwili czuję, że robimy to być może po raz ostatni, więc chcę włożyć w to dwieście procent energii i zrobić płytę tak dobrą, jak to możliwe. Kiedy słucham tych rzeczy, słyszę wielki potencjał. Jestem bardzo zadowolony z tego, co teraz robimy. Czekam, aż zaczniemy nagrywać, prawdopodobnie w przyszłym roku.

Źródło: Facebook, Blabbermouth / Fot. Olaf Heine

Podobne artykuły

Kolor Życia! – Closterkeller zapowiada nowy kolorowy album i jesienną trasę koncertową.

Tomasz Koza

Tides From Nebula, Materia i Sunnata w listopadzie na wspólnej trasie po Polsce

Tomasz Koza

Nowy album Children of Bodom wiosną 2019 roku

Lena Knapik

Zostaw komentarz