Behemoth 2018
Strona główna » Adam “Nergal” Darski tłumaczy znaczenie “God=Dog”
NEWSY WIDEO

Adam “Nergal” Darski tłumaczy znaczenie “God=Dog”

2 sierpnia miała miejsce premiera pierwszego singla z nadchodzącej płyty Behemoth, „God=Dog”. Zespół opublikował za pośrednictwem YouTube nie tylko utwór, ale i teledysk do niego… Jak na grupę przystało – prowokacyjny w swej formie. Lider formacji, Adam „Nergal” Darski, udzielił niedawno wywiadu dla Headbangers Lifestyle, w którym został poproszony o wyjaśnienie znaczenia wspomnianego utworu; zarówno jego tytułu jak oprawy wizualnej.

Frontman Behemoth zaczął od kulisów powstania teledysku:

Zaczęło się od sesji silnie zainspirowanej tematyką religijną. Konkretniej klasycznymi obrazami Caravaggia, Memlinga czy innych. W tym miejscu wcieliliśmy się w role aktorów… Na potrzeby bookletu. Cały składa się z naszych interpretacji dzieł malarskich. Są bardzo dosłowne, więc jestem ukrzyżowanym Jezusem. Ale nie jest to w żaden sposób wstrętne – jedynie bezpośrednie. I uważam, że przez to piękne; estetycznie olśniewające. Przenieśliśmy po prostu sesję do wideo i tak to się stało.

Wypowiedź uzupełnił o wyjaśnienie warstwy lirycznej:

Jest w tym nieco kontrowersji, ale co mogę dodać? To było proste… Odwrócisz słowo „god” i masz „dog”. To najprostszy sposób na wyjaśnienie tytułu, choć, owszem, jest w tym coś więcej. Mamytu odniesienie do filozofii Aleistera Crowley’a. Konkretniej cytat z „The Book of the Law”. „Czyż miałby Bóg mieszkać w psie? Nie! Lecz ci najwyżsi są spośród nas”. Ale najlepiej samemu zagłębić się w tekst, zastanowić nad nim i dobudować sobie swoją interpretację. Nie chcę nic nikomu spojlerować…

„I Loved You At Your Darkest”, bo pod takim tytułem ukaże się nowe wydawnictwo, będzie mieć swoją premierę 5 października. Płyta zostanie wydana sumptem Nuclear Blast.


Źródło: blabbermouth.net / Fot. Grzegorz Gołębiowski

Podobne artykuły

Premiera solowego utworu Jonathana Davisa “What It Is”

Lena Knapik

Zobacz interaktywne, 360-stopniowe wideo od Slipknot

Lena Knapik

Blindead na pięciu koncertach w ramach “Ascension Tour 2017”

Tomasz Koza

Korn o nowej płycie, piosence i Sepulturze

Lena Knapik

Sólstafir zapowiada nową płytę

Lena Knapik

Bruce Dickinson: „Poddałem się. Nie ma sensu nawet podejmować próby zdefiniowania heavy metalu.”

Agata Laszuk

5 komentarzy

A 20 sierpnia 2018 at 15:00
0

BÓG=GÓB

Odpowiedz
Lolo 21 sierpnia 2018 at 16:02
0

Czy Bóg może mieszkać w Góbie?

Odpowiedz
A 21 sierpnia 2018 at 19:35
0

Nie!

Odpowiedz
moskit24 29 sierpnia 2018 at 14:44
0

Oglądając teledysk i znając dotychczasowe dokonania Pana Adama Darskiego, wydaje mi się że robił już bardziej kontrowersyjne rzeczy w przeszłości. Z drugiej strony jeżeli komuś przeszkadza ten rodzaj twórczości to nie musi oglądać. Wszystko jest dla ludzi, a Nergal, potrafi odpowiedzieć swoim krytykom, w sposób tak inteligentny, że większość nie potrafi zrozumieć.

Odpowiedz
Marcin 12 stycznia 2020 at 16:53
0

Co do zasady mnie się jego twórczość podoba. Rozumiem że może szokować, oburzać, ale taka rola sztuki. Natomiast zdeptane Matki Boskiej słabe. Nie miało nic wspólnego ze sztuką.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!