Polska premiera filmu Heavy Trip
Strona główna » “Heavy Trip”, czyli zwariowana komedia o metalowcach od 1 lutego w kinach
WIDEO

“Heavy Trip”, czyli zwariowana komedia o metalowcach od 1 lutego w kinach


Na początku ubiegłego roku pisaliśmy o komedii zatytułowanej „Heavy Trip”. Jej trailer wywołał wśród Was mieszane uczucia. Zaprezentowany w nim absurd spotkał się po części z aprobatą odbiorców, po części jednak z niemałą krytyką. Ale, jak to trailer, zawarł w sobie jedynie drobny procent ewentualnego potencjału całokształtu. A ten będziemy mieli okazję ocenić już w przyszłym miesiącu.

Nie przedłużając, „Heavy Trip” trafi na polskie ekrany już 1 lutego.

Historia wydaje się banalna. Opowiada o rozterkach czterech fanów metalu zamieszkałych na zapomnianym przez bogów północnym krańcu Finlandii. Po dwunastu latach coverowania ulubionych wykonawców, nasi bohaterowie postanawiają stworzyć własny zespół. Los im sprzyja, bowiem przypadkiem spotykają dyrektora pewnego szanującego się festiwalu metalowego w Norwegii… Nie obawiajcie się. W tym momencie zaczynają się schody i cała seria nieprawdopodobnych przypadków. Które, o ile macie dystans, ubawią Was i zostaną w pamięci na dłużej.

Produkcja cieszy się w przeważającej mierze pozytywnymi recenzjami krytyków. Poniżej jeden z odzewów wśród polskich mediów:

W czasach, gdy komedie są albo nieśmieszne, albo głupie, to ta jest śmieszna, zwariowana, trochę nieprawdopodobna, a przy okazji porusza kilka ważnych życiowych kwestii, w tym tę najważniejszą, by trwać w swoich przekonaniach, by walczyć o swoje.

ArtMundus.pl


„Heavy Trip” zdobył do tej pory sześć nagród, w tym jedną przyznaną przez polską publikę podczas ubiegłorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Film jest owocem współpracy dwóch fińskich reżyserów: Jukki Vidgrena oraz Juusa Laatio. Choć obaj panowie od kilkunastu lat związani są z produkcją filmową, „Heavy Trip” stanowi ich wielkoformatowy debiut.

Muzykę do filmu skomponował Lauri Porra, basista Stratovarius. Za wykonanie odpowiadają muzycy Wolfheart i Mors Subita.

Fot. i wideo: Materiały prasowe; MayFly.pl

Podobne artykuły

Zobacz klip do utworu z nadchodzącej płyty Amberian Dawn

Lena Knapik

Fit For An Autopsy: teledysk do pierwszego singla z nowej płyty

Dominika Kudła

Posłuchaj koncertowej wersji utworu “Shadowcult” z nowej płyty Possessed

Lena Knapik

Nergal i Behemoth w polskiej grze komputerowej

Lena Knapik

Morbid Angel i nowy utwór “Warped” po raz pierwszy na żywo!

Tomasz Koza

Behemoth prezentuje teledysk do “Wolves ov Siberia”

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!