NEWSY WIDEO

Leader of Down: posłuchaj gościnnego występu lidera Motörhead


28 września na półki sklepowe trafi debiutancki album grupy Leader of Down zatytułowany „Cascade Into Chaos”. W międzyczasie zespół opublikował utwór otwierający płytę, „Paradise Turned Into Dust”… Na którym możemy usłyszeć gościnny występ Lemmy’ego Kilimistera.

Lemmy Kilmister gościnnie u Leader of Down:

Leader of Down to zespół uformowany przed dziesięcioma laty w wyniku kooperacji byłego gitarzysty Motörhead Michaela „Würzela” Burstona oraz basisty Tima Atkinsona. Podstawą do prac nad albumem stał się niewykorzystany materiał, który „Würzel” napisał jeszcze w latach 80-tych.

Prace nad płytą nie mogły dobiec końca z kilku powodów. Pierwszym z nich była śmierć Burstona w 2011 roku. Kolejnym – odejście Lemmy’ego cztery lata później. Ostatecznie na płycie pojawili się także inni członkowie Motörhead: „Fast” Eddie Clark oraz Phill Campbell.

Tim Atkinson, basista Leader of Down, komentuje:

Uczucie towarzyszące wydaniu tej płyty jest słodko-gorzkie. Dziwnie czuję się z tym, że Michael nie może nam towarzyszyć w tych chwilach. A wiem, że efekt końcowy bardzo by go usatysfakcjonował. (…) Od początku słyszeliśmy Lemmy’ego w „Paradise Turned Into Dust”. Sesja w studio była bardzo emocjonującym momentem. Cieszę się, ze tak wiele osób pomogło nam ukończyć to dzieło. Dziękuję im wszystkim z głębi serca.

Płyta powstała pod czujnym okiem uhonorowanego nagrodą Grammy producenta Camerona Webba, który współpracował z Motörhead.

Michael „Würzel” Burston był gitarzystą Motörhead w latach 1984 – 1995. W tym czasie miał wkład w tworzenie sześciu albumów zespołu. Od „Orgasmatron” (1986) po „Sacrifice” (1995).

Cascade Into Chaos

Tracklista „Cascade Into Chaos”:

01. Paradise Turned Into Dust (Lemmy – wokal)
02. Cascade Into Chaos
03. People Say I’m Crazy
04. Serial Killjoy (Bruce Foxton – gitara basowa)
05. Children Of Disease (Whitfield Crane – wokal, Lee Richards and Whitfield Crane – wokale uzupełniające, Phil Campbell – gitara)
06. Snakebite (“Fast” Eddie Clarke – gitary I wokale)
07. Punch And Geordie
08. Feel Good (Cliff Evans – gitara prowadząca)
09. The Killing Rain (ostatni utwór zarejestrowany przez „Würzela”)
10. Laugh At The Devil (Lemmy Kilmister – wokale, “Fast” Eddie Clarke – gitary)

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Kadr z teledysku

Podobne artykuły

Bruce Dickinson przerywa koncert i odnosi się do ataków w Manchesterze

Lena Knapik

Anthrax: Nowy album już w planach

Agata Laszuk

Pierwsza publiczna wypowiedź byłego gitarzysty Static-X po odsiadce za seks z nieletnią

Lena Knapik

2 komentarze

Gwendolyn 12 września 2018 at 20:39

Zespół wiele przetrwał. Najważniejsze, że współpraca jest ciągła i nie zachwiana. Życzę Wam aby owoce tej muzyki rosły z każdym dniem, a co do albumu nie mogę się doczekać aby na niego trafić w sklepowych półkach:)

Odpowiedz
mgrminka 16 września 2018 at 00:16

Super są zespoły co się rozpadają a oni wciąż grają. Nie znam się na tej muzyce ale dla mnie to klasyczny rock. Jeżdżę bardzo dużo i fajnie by było słyszeć takie kawałki w radiu. Niestety skomercionizowane rozgłośnie radiowe cisną ostro odbiorcom pop. Więc zostaje kupić płytkę i na trasie zapodawać takie zespoły jak ten w szoferce. Pozdrawiam wszystkich fanów!

Odpowiedz

Zostaw komentarz