NEWSY WYDARZENIA

Brutal Assault 2018: zostały już tylko dwa dni!

Sezon festiwalowy w pełni. Mapę Europy znaczą specyficzne pielgrzymki przybranych w czerń fanów metalu. Czasowo znajdujemy się obecnie pomiędzy Wacken a Bloodstock. Konkretniej – na dwa dni przed oficjalnym rozpoczęciem festiwalu Brutal Assault.

Najwyższy czas, aby zebrać najważniejsze informacje o tegorocznej edycji.

Choć datą otwierającą 23 odsłonę Brutal Assault jest 8 sierpnia, przybycie do czeskiego Jaromierza będzie oczywiście możliwe już dzień wcześniej. Teren festiwalu zostanie otwarty 7 sierpnia o godzinie dwunastej. Już wtedy przybyli wcześniej uczestnicy będą mogli odebrać opaski wstępu.

7 sierpnia jest także datą Warm Up Party. Poniżej program imprezy:

16:30 – 17:05 – Beast Within The Sound
17:30 – 18:10 – Monuments of Misanthropy
18:40 – 19:30 – Root
19:55 – 20:30 – Gride
21:00 – 22:40 – Suicidal Tendencies

Line – up samego festiwalu w ostatniej chwili uległ zmianie.

Z koncertowej rozpiski wypadli Szwedzi z PAIN. Lukę w składzie uzupełni przedstawiciel portugalskiej sceny – Moonspell. Ponadto dołączają dwa czeskie zespoły. Obracający się w klimatach doom i sludge Blues for the Red Sun oraz progresywny Between the Planets.

Tak prezentuje się ostateczna rozpiska Brutal Assault 2018:

Brutal Assault 2018 zaktualizowana rozpiska

Ponadto na stronie organizatora znajdziecie zaktualizowane informacje dotyczące Meet & Greet oraz mapę całego terenu.

Brutal Assault 2018 to nie tylko koncerty.

Organizatorzy festiwalu mają świadomość ogromu kulturowego znaczenia muzyki metalowej. Dotychczas w strefie Octagon, służącej też spotkaniom z muzykami, mogliście znaleźć prace inspirowane znanymi nam brzmieniami. Artyści z całej Europy prezentowali tam swoje grafiki, obrazy oraz instalacje. W tym roku czeka nas jedna atrakcja więcej. Strefa Chill Out została poszerzona o teren Bastionu X, w którym będzie można obejrzeć wyjątkową wystawę poświęconą nurtowi metalowemu zarówno w Czechach, jak i na całym świecie. Oprócz fotografii dokumentujących ostatnich kilkadziesiąt lat w metalu będzie można zetknąć się m.in. z archiwalnymi plakatami, zinami czy nagraniami.

Dla tych, którzy z pewnych względów nadal wahają się z kupnem biletu, informujemy co następuje. Przedsprzedaż na stronie Knockout Productions zakończyła się. Bilety w wersji [email protected] można wciąż nabyć bezpośrednio u organizatora za cenę około 400zł. Do 1 sierpnia wyprzedano 87% wejściówek. Innymi słowy – spieszcie się.

 

Podobne artykuły

Zobacz kulisy powstawania nowego klipu Cradle Of Filth do utworu “Heartbreak And Séance”

Lena Knapik

Helloween Pumpkins United na koncercie w Polsce

Tomasz Koza

“Nothingness of Being” nowy utwór Hate Eternal

Agata Laszuk

Zostaw komentarz