Strona główna » Gaahls Wyrd, Tribulation i Uada na dwóch koncertach w 2019 roku
NEWSY WYDARZENIA

Gaahls Wyrd, Tribulation i Uada na dwóch koncertach w 2019 roku


Ważna wiadomość dla fanów black metalu z krainy fiordów. Z początkiem marca do Polski zawita Gaahls Wyrd – ostatni projekt Gaahla, kojarzonego przede wszystkim z występów z Gorgoroth. W roli gościa specjalnego usłyszymy Tribulation. Line – up zamykają Amerykanie z Uada. Grupy przyjadą do nas na dwa koncerty.

Gaahls Wyrd to najmłodsze dziecko powołane na świat przez Kristiana Espedala.

Muzyk poinformował fanów o założeniu nowej grupy w miesiąc po koncercie wieńczącym działalność God Seed we wrześniu 2015 roku. Dwa miesiące później, 13 listopada, formacja zaprezentowała się po raz pierwszy na żywo z nowym materiałem. Sześć utworów trwających w sumie nieco ponad pół godziny złożyło się na EPkę „Bergen Nov ‘15”, która do tej pory stanowi jedyne dzieło Gaahls Wyrd. Na albumie znalazło się jednak wszystko to, co powinno. Jest typowo norweski chłód przestrojonych gitar, budzące niepokój deklamacje przechodzące w śpiew gardłowy oraz perkusja wybrzmiewająca podwójną stopą.

Chwile wytchnienia między black metalowymi aranżacjami przyniesie Tribulation.

Szwedzki kwartet przedstawił się światu przed dziesięcioma laty płytą „The Horror”. Punktem wyjścia dla kariery Tribulation był typowo staroszkolny death metal. Zespół, nie chcąc jednak utknąć w monotonii, w pięć lat później zaprezentował fanom nowy kierunek. Bardziej melancholijny, z popychającymi w trans dłuższymi partiami instrumentalnymi. Tę mroczną atmosferę grupa postanowiła rozwinąć w charakterystyczny dla siebie sposób na kolejnych wydawnictwach. Ostatnie z nich, „Down Below”, ukazało się w styczniu tego roku.

Koncerty otworzy Uada.

Zespół najmłodszy stażem, który zadebiutował przed dwoma laty krążkiem „Devoid of Light”. Na dyskografię grupy składa się jeszcze jedno wydawnictwo, „Cult of a Dying Sun”. Płyta ukazała się w maju i na jej podstawie można stwierdzić na pewno dwie rzeczy. Pierwsza z nich: Uada świetnie się zapowiada. I druga: zespół na pewno sprawdzi się w roli supportu marcowych koncertów.


Szczegóły koncertów Gaahls Wyrd, Tribulation, Uada:

  • 05.03.2019 / g. 18:00
  • Poznań / U Bazyla
  • Bilety: 70zł w przedsprzedaży, 80zł w dniu koncertu
  • 06.03.2019 / g. 18:00
  • Warszawa / Proxima
  • Bilety: 70zł w przedsprzedaży, 80zł w dniu koncertu

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Metal Doctrine Festival odwołany

Dominika Kudła

Cradle Of Filth zapowiada nowy album

Lena Knapik

Chthonic zmuszony do odwołania koncertu na festiwalu; sprawę ratuje… Internet

Agata Laszuk

Witchery prezentuje kolejny utwór z nowej płyty

Lena Knapik

Nowy album Wintersun już w lutym

Lena Knapik

Nowy album Napalm Death dopiero pod koniec 2018 roku

Lena Knapik

Zostaw komentarz