Strona główna » Rammstein kończy prace nad nowym albumem
NEWSY PŁYTY

Rammstein kończy prace nad nowym albumem

Rammstein należy do zespołów niechętnie dzielących się wieściami ze studia. Cóż się dziwić – od premiery ostatniej płyty upłynie niebawem dziesięć lat. Jej następca jest bardzo pożądany. Zespół kontroluje więc ściśle otoczkę oczekiwania nie zdradzając zbyt wiele.

Wczoraj zrobił jednak wyjątek. W cztery miesiące od oświadczenia o zakończeniu nagrań we francuskim La Fabrique Studios grupa ujawniła kolejną aktualizację odnośnie postępów. Na Facebook’owej stronie Rammstein pojawiły się dwa zdjęcia ilustrujące pracę nad partiami orkiestry oraz chóru. Opatrzone komentarzem „Prawie skończone!”.

𝘎𝘦𝘪𝘨𝘦𝘯 𝘣𝘳𝘦𝘯𝘯𝘦𝘯 𝘮𝘪𝘵 𝘎𝘦𝘬𝘳𝘦𝘪𝘴𝘤𝘩, 𝘏𝘢𝘳𝘧𝘦𝘯 𝘴𝘤𝘩𝘯𝘦𝘪𝘥𝘦𝘯 𝘴𝘪𝘤𝘩 𝘪𝘯𝘴 𝘍𝘭𝘦𝘪𝘴𝘤𝘩. Almost done! Orchestra and choir recordings in Minsk for album No. 7!

Opublikowany przez Rammstein Poniedziałek, 17 września 2018

Richard Kruspe, jeden z gitarzystów, wypowiadał się obszernie w jednym z ubiegłorocznych wywiadów na temat obecnego funkcjonowania zespołu. Komentując przy tym m.in. zmiany w przemyśle muzycznym; głównego przychodu nie generuje już sprzedaż wydawnictw. Muzyk odniósł to do zmiany w podejściu grupy, dookreślając dodatkowe problemy towarzyszące pisaniu nowego materiału.

Dlaczego Rammstein każe na siebie tak długo czekać?

Przyczyną, która sprawia, że prace nad albumami zajmują nam wieczność, jest liczba członków zespołu. Jest nas sześciu, czyli ściera się sześć różnych opinii na temat wszystkiego i każdy jest przekonany o swej racji. A to oznacza ogrom dyskusji i kompromisów. (…) Ale na tę chwilę nie ma nikogo, kto wywierał by na nas presję, wytwórni czy kogoś takiego. A my znajdujemy się w takim momencie naszych żyć, że chcemy czuć się pewni z tym, co robimy. No i mamy ten przywilej powiedzenia: „Nie róbmy czegoś, co nie jest wystarczająco dobre”.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Olaf Heine

Podobne artykuły

King 810 nowy teledysk zaprezentował na Pornhubie (NSFW)

Lena Knapik

Posłuchaj nowego utworu Augury “Mater Dolorosa”

Lena Knapik

Crematory: nowy album już w przyszłym roku

Agata Laszuk

“100 Miles To Hell” od Venom już w przyszłym tygodniu

Lena Knapik

Sons Of Apollo i Ihsahn zagrają na Prog In Park II w Warszawie

Tomasz Koza

Szczegóły “Ritual”, nowej płyty Soulfly

Dominika Kudła

1 komentarz

w.x 19 września 2018 at 16:56
0

Rammstein długo każe czekać na nowy album, ale możemy być pewni że będzie warto poczekać. Każdy ich album to strzał w dziesiątkę, muzyka jest stylowa i bardzo charakterystyczna. Twarda, ciężka, szybka…coś co lubią prawdziwi fani rocka. Więc czekamy z niecierpliwością.

Odpowiedz

Zostaw komentarz