NEWSY WYDARZENIA

Kreator, Dimmu Borgir, Hatebreed i Bloodbath w grudniu w Polsce w 2018

Na początku tego tygodnia Knock Out Productions zapowiedział uraczenie fanów metalu dwiema wielkimi wieściami. Jedna z nich miała dotyczyć kolejnej edycji Knock Out Tour. Jak dowiedzieliśmy się wczoraj, jej headlinerem jest Decapitated. Zespół zjedzie Polskę na przełomie listopada i grudnia dając w sumie jedenaście występów.

Tanie płyty CD, winyle, DVD rock i metal

A co przyniesie ze sobą drugie ogłoszenie?

I to przestało być tajemnicą. Fani ekstremalnych brzmień będą mieli krótką chwilę na oddech, zanim zmierzą się z „The European Apocalypse”. Pod tym szyldem, w charakterze co – headlinerów, siły swe połączą Kreator oraz Dimmu Borgir. Skład uzupełnią Hatebreed oraz Bloodbath.

Rok 2018 nad wyraz hojnie raczy nas możliwościami obcowania z przedstawicielami najróżniejszych podgatunków… Z niektórymi nawet parokrotnie. Kreator zdaje się przodować w liczbie tegorocznych odwiedzin. Grudniowy koncert będzie trzecią od maja okazją do spotkania z legendą niemieckiego thrashu. Zespół pojawił się na wrocławskiej 3 – Majówce, a w tym tygodniu zawitał do Szczecina. Możliwe, że warszawski koncert będzie bardziej po drodze wszystkim tym, których ominęły wspomniane wydarzenia.

Najwięcej emocji zdaje się jednak wzbudzać powrót Dimmu Borgir.

Zespół wraca na scenę po czteroletniej absencji. Co więcej z płytą, na którą fani musieli czekać aż osiem lat. „Eonian” ukazał się w ubiegłym miesiącu i dla Norwegów stanowi celebrację ćwierćwiecza istnienia. Krążek nie porwał jednak za sobą jednogłośnego aplauzu fanów. Mimo to nie podchodźmy z przedwczesną dezaprobatą do nadchodzącego koncertu. W setliście na pewno nie zabraknie przekrojowej twórczości zespołu.

Po thrash i black metalu pora na szczyptę core’u w wykonaniu Hatebreed.

A dokładniej metal – oraz hardcore’u, który zafunduje nam ekipa Jamey’a Jasty. To będzie druga w tym roku wizyta Hatebreed w naszym kraju. Przypominamy, że pierwsza będzie mieć miejsce już w przyszłym tygodniu w Poznaniu. Podczas obu koncertów będziemy mieli okazję usłyszeć dość thrashowe jak na zespół kawałki z ostatniego krążka; wydanego przed dwoma laty „The Concrete Confessional”.

Line – up zamykają death metalowcy z Bloodbath.

Formacja aktywna od 1998, której wieloletnim wokalistą był Mikael Åkerfeldt; gitarzysta Opeth. Choć dyskografię zespołu tworzą tylko cztery albumy studyjne, nie można odmówić mu soczystego uderzenia. Grupa nie wyszła z formy przez ostatnich dwadzieścia lat, czego dowód stanowi wydany w 2014 roku krążek „Grand Morbid Funeral”.

Szczegóły koncertu Kreator, Dimmu Borgir, Hatebreed,  Bloodbath:

  • 13.12.2018, godz. 18:00
  • Warszawa / Hala Koło
  • Bilety w sprzedaży od 13 czerwca w cenie 159 zł

Podobne artykuły

Metalowa Wigilia 2016: w Warszawie konieczna dłuższa przerwa techniczna

Tomasz Koza

Konkurencja dla 70000 Tons Of Metal? Nadchodzi Megacruise!

Agata Laszuk

Diamond Head, legendarna grupa na trzech koncertach w Polsce!

Dominika Kudła

Zostaw komentarz