MTV Headbanger's Ball Tour - A2, Wrocław
Strona główna » MTV Headbanger’s Ball Tour 2018 powraca również do Polski!
NEWSY WYDARZENIA

MTV Headbanger’s Ball Tour 2018 powraca również do Polski!


Mamy przyjemność ogłosić kolejną edycję trasy MTV Headbanger’s Ball Tour, której jednym z tegorocznych przystanków jest również Polska! I choć dopiero 14 lipca poznamy headlinera koncertów, już teraz wiemy, kto uzupełni pozostałą część line – upu.

3 grudnia we Wrocławiu w ramach MTV Headbanger’s Ball Tour 2018 usłyszymy takie zespoły jak Suicidal Angels, Death Angel czy Sodom.

Trasa Headbanger’s Ball sięga korzeniami do roku 1989. Wówczas miała miejsce jej pierwsza odsłona, promująca album “State of Euphoria” muzyków z Anthrax, wspieranych przez kompanię z Exodus i Helloween.

Niemal trzydzieści lat później będziemy mieli okazję uczestniczyć w odrodzeniu swoistego hołdu dla thrashu. Na przełomie listopada i grudnia zaprezentują się kapele z rożnych części globu, połączone w służbie jednego podgatunku.

EMP Shop, okulary gratis do zamówienia.

Najdłuższym stażem może się tu pochwalić Sodom.

Zespół współtworzony przez jedną z ikonicznych postaci niemieckiej sceny – Toma Angelrippera. Od 1981 grupa wydała 15 albumów studyjnych, ostatni przed dwoma laty, zatytułowany “Decision Day”. Na początku tego roku doszło do zmian w składzie Sodom, w wyniku których zespół m.in. rozrósł się do kwartetu. Koncert we Wrocławiu będzie dla polskich fanów pierwszą okazją do zweryfikowania, jak repertuar formacji wybrzmiewa na dwie gitary.

Death Angel to zaledwie rok młodsi od Niemców Kalifornijczycy pod wodzą Roba Cavestany.

Grupa ma za sobą kilka przerw w latach 80 – tych i 90 – tych. Działalność formacji została ostatecznie wznowiona w 2001 roku przy okazji koncertu charytatywnego, którego dochód został przeznaczony na leczenie wokalistów Death oraz Testament. Death Angel ma na swoim koncie osiem krążków studyjnych. Ostatni z nich, “The Evil Divide”, ukazał się w 2016 roku.

Ukłon dla staroszkolnych kapel składają Grecy z Suicidal Angels.

Muzycy zawiązali współpracę w 2001 roku, co do dziś zaowocowało sześcioma wydawnictwami studyjnymi. Chłopaki trzymają tempo, przywodząc na myśl charakterność takich gigantów jak Kreator czy Slayer.

Szczegóły koncertu:

03.12.2018 / g. 19:00
Wrocław / Centrum Koncertowe A2
Bilety: 125 zł, 135 zł (Eventim, Ticketmaster, eBilet), 145 zł w dniu koncertu

Podobne artykuły

MetalPoodle: wokalistka Nightwish negatywnie o Slayer

Lena Knapik

Eximperituserqethhzebibšiptugakkathšulweliarzaxułum prezentuje nowy utwór

Agata Laszuk

Johan Längqvist wraca do Candlemass

Lena Knapik

Muzyk Belphegor zaatakowany przez ortodoksyjnego Rosjanina

Tomasz Koza

Judas Priest headlinerem Pol’and’Rock 2018?

Szymon Grzybowski

Satyr o muzycznej ewolucji Satyricon i black metalu (Wywiad)

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!