Strona główna » Kamelot przedstawia teledysk “Amnesiac”
NEWSY WIDEO

Kamelot przedstawia teledysk “Amnesiac”


Jeśli należycie do fanów Kamelot, z pewnością przesłuchaliście już ostatni album grupy – „The Shadow Theory”, który ujrzał światło dzienne 6 kwietnia 2018 dzięki Napalm Records. Dziś macie możliwość zobaczyć wyreżyserowany przez Ivana Colica klip, jaki zespół stworzył dla jednego z kawałków pochodzących z tego albumu – „Amnesiac.”

„Wciąż jesteśmy bombardowani tonami informacji z każdej możliwej strony; mówią nam one, jakim być, co robić i czego pragnąć… Czy nasza rzeczywistość jest więc prawdziwa? To pytanie, które każdy z nas może sobie od czasu do czasu zadawać…”

EMP Shop, okulary gratis do zamówienia.

Nad produkcją „The Shadow Theory”, będącego następcą nagranego w 2015 „Haven” czuwał uznany producent muzyczny Sascha Paeth.

Natomiast masteringiem zajął się Jacob Hansen. Na płycie gościnnie pojawiają się Lauren Hart (Once Human), Jennifer Haben (Beyond The Black) i sam Sascha Paeth. Okładkę i artwork stworzył Stefan Heilemann.

Kamelot The Shadow Theory album
Okładka jest dziełem Stefana Heilemanna

Thomas Youngblood, założyciel i gitarzysta Kamelot określił wcześniej „The Shadow Theory” jako psychologiczną podróż poprzez złożoność ludzkiego umysłu. „Jesteśmy wciąż poddawani bodźcom ze strony mediów, technologii, eksperymentów społecznych i sztucznej inteligencji” – powiedział.

„Czy możemy nadal pozostać istotami społecznymi w niedalekiej przyszłości? ‘The Shadow Theory’ jest albumem, który łączy wiele światów, dając słuchaczowi miejsce ucieczki od własnych. Został on napisany i nagrany w ciągu roku i jesteśmy bardzo dumni z utworów i różnorodności, jaką można na nim znaleźć.”

W innym wywiadzie Tommy Karevik zdradził, że album „The Shadow Theory” zdecydowanie powinien być postrzegany jako kontynuacja „Haven”:

„Są w nich pewne podobieństwa. (…) Czuliśmy, że nie mamy wcale dość klimatu sci-fi, dystopii, futuryzmu. Na nowym albumie chcieliśmy zbadać ten teren nieco lepiej. Wszyscy kochamy sci-fi, a przyszłość jest tak ekscytująca – nie wiadomo, co się zdarzy – więc dla nas był to oczywisty wybór. Thomas zdecydował się oprzeć ‘The Shadow Theory’ o jungowski aspekt cienia, który mówi, że każdy posiada cień i jeśli nie pozwoli mu się przybrać formy, staje się ciemniejszy i potężniejszy; był to bardzo interesujący od strony psychologicznej punkt początkowy dla całego albumu. Potem zdecydowaliśmy, że nie stworzymy historii, jak w przypadku ‘The Black Halo’ czy ‘Silverthorn’, gdzie można śledzić losy postaci, ale zdecydujemy się na luźniejszą formę – po prostu na przedstawienie świata.”

W ostatnim czasie Kamelot rozstał się z długoletnim perkusistą Casey’em Grillo i zastąpił go Johanem „Jo” Nunezem. Zespół zakończył właśnie północnoamerykańską trasę koncertową z Delain i Battle Beast.

Źródło: Blabbermouth / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Jesper Strömblad: “In Flames powinien zmienić nazwę”

Lena Knapik

Brutal Assault 2018: Paradise Lost, Nocturnus AD, Unleashed, Full of Hell powiększają line-up festiwalu

Tomasz Koza

Zmiany personalne w DragonForce – dotychczasowego basistę zastąpi…YouTuber!

Mateusz Lip

I Pielgrzymka Polska: Батюшка (Batushka) i Obscure Sphinx wyruszą w trasę

Tomasz Koza

Ruszyła sprzedaż biletów na Judas Priest i Megadeth w Polsce

Tomasz Koza

Zmarł Ralph Santolla. Ponad tydzień był w śpiączce

Dominika Kudła

3 komentarze

arczer 26 sierpnia 2018 at 01:31
0

Jestem dość wybrednym człowiekiem, spośród tej muzyki ale i nawet okładka mi sie bardzo podoba 😉 Brzmienie Kamelota jest naprawde fascynujące i jak się dokładniej wsłuchamy możemy coś więcej usłyszeć 😉 polecam słuchać na wyższej jakości sprzęcie! 🙂

Odpowiedz
Matiasek 27 sierpnia 2018 at 15:13
0

Bardzo spodobał mi się teledysk nowej piosenki Kamelot, jest to muzyka w moim klimacie i polecam gorąco wszystkim wysłuchania ich playlist.

Odpowiedz
Myrek 5 września 2018 at 19:51
0

Super dopracowany teledysk i sam utwór :D. Od dawna nie słuchałem tak wspaniałej piosenki tego zespołu. Życzę im dużo sukcesów i milionów na koncie. :PP

Odpowiedz

Zostaw komentarz