Sólstafir
Strona główna » Sólstafir na dwóch koncertach w Polsce w 2018 roku
NEWSY WYDARZENIA

Sólstafir na dwóch koncertach w Polsce w 2018 roku


Islandczycy z Sólstafir ogłosili dziś pierwszą odnogę europejskiej trasy, która rozpocznie się jesienią. Na koncertowej mapie nie zabrakło miejsca również dla Polski. Dwie daty otwierające tegoroczną podróż po Europie przypadły właśnie nam. 20 i 21 listopada usłyszymy zespół w Gdańsku (B90) oraz w Warszawie (Progresja).

Sólstafir zawiązał się w 1995 roku.

Pierwotna stylistyka grupy odbiegała od tego, z czym ta jest dziś kojarzona. Pierwsze trzy dema oraz mini-album “Til Valhallar”, wydana w rok po założeniu, stanowiły black metalowe manifesty. Wyśpiewywane w rodzimym języku, oscylowały wokół tematyki pogańskiej. Z każdym kolejnym dziełem studyjnym maniera zespołu zyskiwała na przestrzenności brzmienia. Muzycy wydłużyli długość utworów, w których stałym elementem stała się swoista cisza przed burzą. Fragmenty wyciszenia, po których uderzała ze zwielokrotnioną siłą instrumentalna ściana, są dziś jedną z wizytówek zespołu.

Grupa ma na swoim koncie sześć krążków studyjnych.

Ostatni, “Berdreyminn”, ukazał się 26 maja ubiegłego roku w barwach Season of Mist. Płyta, podobnie swym poprzednikom, zebrała pozytywne oceny u recenzentów oraz fanów. Nie zabrakło na niej tego, co sami autorzy określają mianem Pink Floyd Metal. Jest szerokie spektrum środków; klawisze, chórki, momenty atmosferycznej zadumy, ale i rockowe zrywy.

Jedno jest pewne – listopadowe koncerty Sólstafir będą jednym z obowiązkowych punktów jesiennego kalendarza koncertowego.

Więcej szczegółów poznamy wkrótce. Bilety trafią do sprzedaży w poniedziałek 9 lipca.

Sólstafir w Gdańsku i Warszawie 2018 rok

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Jonathan Davis z KoRn zapowiada solowy album

Lena Knapik

Odrodzony Oberschlesien wraca do gry – “Dali na Fol”

Tomasz Koza

Six Feer Under: nowy krążek już niebawem

Lena Knapik

Death metalowa noc w klubie „U Bazyla” – Aborted, Cryptopsy, Benighted i Cytotoxin!

Agata Laszuk

Epica i Powerwolf w styczniu zawitają do Warszawy

Tomasz Koza

Pierwsze oficjalne zdjęcie I Am Morbid

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!