NEWSY WYDARZENIA

Sólstafir na dwóch koncertach w Polsce w 2018 roku


Islandczycy z Sólstafir ogłosili dziś pierwszą odnogę europejskiej trasy, która rozpocznie się jesienią. Na koncertowej mapie nie zabrakło miejsca również dla Polski. Dwie daty otwierające tegoroczną podróż po Europie przypadły właśnie nam. 20 i 21 listopada usłyszymy zespół w Gdańsku (B90) oraz w Warszawie (Progresja).

Sólstafir zawiązał się w 1995 roku.

Pierwotna stylistyka grupy odbiegała od tego, z czym ta jest dziś kojarzona. Pierwsze trzy dema oraz mini-album “Til Valhallar”, wydana w rok po założeniu, stanowiły black metalowe manifesty. Wyśpiewywane w rodzimym języku, oscylowały wokół tematyki pogańskiej. Z każdym kolejnym dziełem studyjnym maniera zespołu zyskiwała na przestrzenności brzmienia. Muzycy wydłużyli długość utworów, w których stałym elementem stała się swoista cisza przed burzą. Fragmenty wyciszenia, po których uderzała ze zwielokrotnioną siłą instrumentalna ściana, są dziś jedną z wizytówek zespołu.

Grupa ma na swoim koncie sześć krążków studyjnych.

Ostatni, “Berdreyminn”, ukazał się 26 maja ubiegłego roku w barwach Season of Mist. Płyta, podobnie swym poprzednikom, zebrała pozytywne oceny u recenzentów oraz fanów. Nie zabrakło na niej tego, co sami autorzy określają mianem Pink Floyd Metal. Jest szerokie spektrum środków; klawisze, chórki, momenty atmosferycznej zadumy, ale i rockowe zrywy.

Jedno jest pewne – listopadowe koncerty Sólstafir będą jednym z obowiązkowych punktów jesiennego kalendarza koncertowego.

Więcej szczegółów poznamy wkrótce. Bilety trafią do sprzedaży w poniedziałek 9 lipca.

Sólstafir w Gdańsku i Warszawie 2018 rok

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Me And That Man 7 października w Łodzi. Wygraj podwójny bilet na koncert

Tomasz Koza

Kontrowersje wokół Grammy

Lena Knapik

“Burn the Priest”, tajemniczy zwiastun od Lamb of God

Lena Knapik

Zostaw komentarz