Strona główna » Death metalowa noc w klubie „U Bazyla” – Aborted, Cryptopsy, Benighted i Cytotoxin!
NEWSY WYDARZENIA

Death metalowa noc w klubie „U Bazyla” – Aborted, Cryptopsy, Benighted i Cytotoxin!


19 listopada 2018 w Poznaniu odbędzie się prawdziwie miażdżący, jedyny w Polsce koncert w wykonaniu takich legend jak Aborted czy Cryptopsy, wspomaganych przez Benighted i Cytotoxin! To będzie niezapomniana noc; jeśli lubicie klimaty gore, obecność w klubie „U Bazyla” tego wieczoru jest wręcz obowiązkowa!

ABORTED
+ Cryptopsy
+ Benighted
+ Cytotoxin

19.11.2018
Poznań | Klub U Bazyla

godz. 18:30

Bilety:
75zł – Biletomat.pl, Eventim.pl oraz Ticketmaster.pl
85zł – w dniu koncertu


ABORTED – death metal (Belgia)

Aborted – niebywale uzdolnione wspólne dziecko takich kapel jak Carcass, Napalm Death czy Autopsy nie zawodzi od lat, nie oszczędzając swoich fanów i siejąc death metalowe zniszczenie najlepszego sortu. Choć obecnie jest to już kapela międzynarodowa, a jedynym oryginalnym członkiem pozostaje wokalista Sven de Caluwé, jej członkowie zdecydowanie nie są osobami przypadkowymi – grali oni w takich zespołach jak Atrocity, God Dethroned, System Divide czy Prostitute Disfigurement.

Wiosenną porą roku 2014 światło dnia ujrzała ich kolejna „potworność” w postaci albumu o jakże ujmującym tytule „The Necrotic Manifesto”, zaś jego następca – „Retrogore” z 2016 roku dokopał niejednemu twardzielowi. Warto mieć na uwadze, że 21 września 2018 Aborted wyda swój nowy album – „TerrorVision”; poznański koncert będzie więc pierwszą okazją do zapoznania się z nowym materiałem w wersji live.

CRYPTOPSY – technical death metal/grindcore (USA)

Fanom technicznego death metalu z pewnością nie trzeba przedstawiać takiego zespołu, jak Cryptopsy. Ten zespół przez dwadzieścia lat najpierw wyznaczał granice brutalności i techniczności swojej gry, by potem bez najmniejszych skrupułów je łamać. Zaowocowało to świetnie rozwijającą się karierą i graniem koncertów na całym świecie u boku takich kapel jak Suffocation, Six Feet Under, Nile czy naszego Vadera.

Przez znaczącą część swojej egzystencji Cryptopsy związane było z jedną z największych wytwórni na scenie metalowej – Century Media, jednak w 2012 roku postanowili oni pójść swoją drogą, jednocześnie odkrywając na nowo swoje korzenie. Na wydanym w tym samym roku albumie, któremu jako tytuł dano po prostu „Cryptopsy” nie znajdziemy już deathcore’u – album ten jest jakby odrodzeniem deathmetalowej brutalności, jaka przyniosła im sławę po wydaniu w 1996 wysoko cenionego albumu „None So Vile”.

W roku 2015 Cryptopsy wydało na świat ciepło przyjęty minialbum „The Book of Suffering (Tome I). Zdaje się, że brak kontroli ze strony wytwórni zachęca zespół do zapuszczania się w najcięższe, najbardziej agresywne rejony, jakie kiedykolwiek znał, oddalając się od bezpiecznych przystani… i wygląda na to, że wcale nie ma zamiaru się zatrzymywać. Obecnie Cryptopsy pracuje nad nowym wydawnictwem – „The Book Of Suffering (Tome II)”.

BENIGHTED – brutal death/grind (Francja)

Francuski Benighted powstał w 1998 roku. Do Polski przyjadą promować ósmy w swoim dorobku album studyjny, wydany nakładem Season of Mist w 2017 roku znakomity „Necrobreed”. Przygotujcie się na ostrą młóckę.

CYTOTOXIN – chernobyl death metal (Niemcy)

Tragedia w Czarnobylu wyrządziła wiele zła i doprowadziła do wielu ludzkich nieszczęść, jednak kto by pomyślał, że doprowadzi również do narodzin zespołu tak wyjątkowego jak Cytotoxin? W 2011 roku Niemcy wydali swój pierwszy studyjny album „Plutonium Heaven”, zaś w 2012 pojawił się jego następca – „Radiophobia”. W 2017 na świat wydany został trzeci album grupy – „Gammagedon”.

Obecnie Cytotoxin skupia się na sianiu zniszczenia i pożogi na całym świecie… nie zapominając oczywiście o Poznaniu. Nie znają oni litości i na koncercie również jej nie okażą.

Podobne artykuły

Mord’A’Stigmata powraca z nowym albumem “Hope”. Posłuchaj pierwszego utworu!

Tomasz Koza

Slayer na pożegnalnym koncercie w Łodzi! Bilety wkrótce w sprzedaży

Szymon Grzybowski

Lars Urlich wróci do Danii?

Lena Knapik

Pierwsze oficjalne oświadczenie Tima Lambesisa (As I Lay Dying) od wyjścia z więzienia

Lena Knapik

Pearl Jam w lipcu 2018 zagra w Polsce(?)

Tomasz Koza

Au-Dessus i Postcards From Arkham na czterech koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Zostaw komentarz