NEWSY WYDARZENIA

Wiosenny koncert Perturbator we Wrocławiu!


Po niezwykle udanym, letnim koncercie zagranym w wypełnionym po brzegi warszawskim Niebie, niekwestionowany władca muzyki dark wave – Perturbator odwiedzi nasz kraj ponownie! Następny koncert kryjącego się za tym projektem Jamesa Kenta odbędzie się 10 marca 2019 we wrocławskim klubie Pralnia i będzie on częścią europejskiej trasy koncertowej muzyka, znanego nie tylko z swojej charakterystycznej twórczości, ale również z wyjątkowej oprawy wizualnej swoich koncertów.

Perturbator
10.03.2019 / Pralnia, Wrocław

Bilety:

65 zł – WiniaryBookings
70 zł – Biletomat, Eventim, Ticketmaster (Media Markt, Saturn, Empik)
75 zł – w dniu koncertu

PERTURBATOR (Francja, Blood Music) – dark wave, synth wave

Choć wiele zostało już o nim napisane, nadal nikomu nie udało się uchwycić i zamknąć w słowach panującej na jego koncertach atmosfery. James Kent zdaje się nie znosić stagnacji. Jego twórczość mknie do przodu niczym nurt bystrej rzeki, od brzmień retro-futurystycznych (choćby na „Terror 404”, „I Am The Night” czy „Dangerous Days”), mijając po drodze taneczne „The Uncanny Valley” aż do ostatniego dzieła artysty – przepełnionego mrokiem i surowością mini-albumu „New Model” wydanego w 2017 roku.

Dźwięki, które mogłyby się całkiem nieźle sprawdzić na klimatycznej dyskotece cofają się w cień, ustępując miejsca agresywnym, wyczuwalnie brudnym i ciężkim brzmieniom elektronicznym, które jednocześnie potwierdzają wszechstronność i ciągłą ewolucję twórczą Perturbatora. Warto wspomnieć, że od czasu wydania „New Model” James zaprosił do współpracy perkusistę i zdecydował się na występy w powiększonym składzie. Dzięki temu jego koncerty nabrały zupełnie nowego wymiaru i głębi, zaś wisienkę na torcie stanowi oprawa świetlna i wizualna jego występów – co stanowi nie tylko cechę dla Perturbatora charakterystyczną, ale również wnosi element zaskoczenia i napięcia trwającego od pierwszej do ostatniej minuty trwania koncertu.

Spędziwszy kilka lat na występowaniu w przeróżnych krajach, Perturbator dorobił się bardzo solidnej pozycji na światowej scenie dark wave. Jego elektronika rozbrzmiewała w całej Europie, Kanadzie, USA i Australii, nie omijając oczywiście największych festiwali – by wymienić kilka: Download Festival, Graspop, Sziget, Brutal Assault, Summer Breeze, Dour Festival, Hellfest, Rock Am Ring czy chociażby Rock Im Park.

„New Model” stanowi niepodważalny dowód na to, że Perturbator jest artystą światowego formatu.

Choć zmiana stylu była niewątpliwie drastyczna, a w muzyce słychać wyraźnie, że James Kent nie obawia się błądzenia po niezbadanych dotąd przez niego samego i jego fanów terenach, nadal nie można jego muzyki pomylić z niczyją inną; Perturbator nadal zostawia na niej swój znak, cechę rozpoznawczą, dzięki której można rozpoznać jego twórczość już po pierwszych dźwiękach.

Podobni wykonawcy: Gost, Carpenter Brut, Lazerhawk, VHS Glitch, Dance With The Dead, Kavinsky, John Carpenter.

Podobne artykuły

Grammy 2017: zwycięzcy i wspólny występ Metalliki i Lady Gagi

Lena Knapik

Nergal: pomóżmy samotnym matkom. Akcja charytatywna klubu Progresja.

Tomasz Koza

Johannes Eckerström: “Będziemy chcieli znaleźć nowy punkt widzenia.” (Wywiad)

Dominika Kudła

1 komentarz

Adams 18 września 2018 at 22:35
0

Byłem na Hellfest i spodobała mi się twórczość tego zespołu. Na pewno zawitam na koncercie, ciekawa inicjatywa.
Niestety nie było mnie na pierwszym koncercie, lecz tym razem na pewno nie odpuszczę! Liczę na dużą frekwencje, ogromną energię i nie zapomniane wrażenia tak jak to było na Hellfest.
Zapraszam serdecznie i pozdrawiam.

Odpowiedz

Zostaw komentarz