NEWSY PŁYTY

Wardruna: premiera nowego albumu “Skald” w listopadzie


Wardruna zapowiedziała premierę nowego albumu. Krążek zatytułowany „Skald” ukaże się jeszcze w tym roku, konkretniej 23 listopada.

Wardruna opublikowała oficjalną zapowiedź:

Skald – 23 November 2018

New acoustic Wardruna album ‘Skald’ featuring Einar Selvik’s solo material will be released on November 23rd.The album will be available in CD, vinyl and digital formats. Pre-order here:Wardruna EU based store:https://wardruna.aisamerch.de/shop-enWardruna US based store:https://wardruna.aisamerch.com/pre-ordersDigital:http://radi.al/WardrunaSkald

Opublikowany przez Wardruna Środa, 19 września 2018


Jak ogłosił Einar Selvik, założyciel grupy, w intencji muzyków leżało uchwycenie “bezkompromisowej energii występów”. Materiał, który znalazł się na “Skald”, zarejestrowano po części w studiu. W głównej jednak mierze – podczas koncertów. Jak skomentował Selvik, priorytetem było uczynienie materiału żyjącym; nie zaś czymś wypolerowanym do perfekcji.

„Skald” będzie stanowić czwarty album długogrający w dorobku zespołu. Pierwszy w pełni akustyczny, zawierający ponadto fragmenty solowej twórczości Einara. Na półki sklepowe trafi w dwa lata po premierze swego poprzednika – „Runaljod – Ragnarok”. Ostatnia pozycja stanowi klamrę kompozycyjną trylogii Runaljod, której pierwsza część ukazała się w 2009 roku. Inspiracją dla tego rozdziału w karierze Wardruny był fuþark starszy, czyli najstarsza forma alfabetu runicznego.

Wydawcą płyty ponownie będzie wytwórnia By Norse Music.

Źródło: facebook.com / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Wirtuozi gitary – Andy James i Angel Vivaldi na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Koncerty Archgoat, Bölzer, Svartidauði i Eggs of Gomorrh w B90 i Proximie przeniesione do innych klubów

Tomasz Koza

Pestilence publikuje nowy utwór „Multi Dimensional”

Agata Laszuk

2 komentarze

Khargh 20 września 2018 at 18:59
0

Mialy byc tylko 3 i koniec…ale na budowe trzeba by bylo isc wiec kontynuujemy …Varg ma racje.

Odpowiedz
martynka1428 23 września 2018 at 15:40
0

Aaa nie mogę się już doczekać! Tak, tak, miały być trzy albumy, powstaje czwarty i wielu ludziom się to nie podoba. Przyznaję, że też miałam mieszane uczucia na początku, ale jednak nie uważam, żeby była to chęć zarabiania na fanach. Jasne, coś na tym zarobią. Ale dla mnie jako fanki ważniejsze jest to, że mogę cieszyć się ich twórczością. Oby album był tak dobry, jak poprzednie!

Odpowiedz

Zostaw komentarz