Mastodon
Strona główna » Mastodon zagra na Mystic Festival 2020
FESTIWALE

Mastodon zagra na Mystic Festival 2020

Line-up przyszłorocznej edycji Mystic Festival wygląda imponująco, a jeszcze wszyscy artyści nie zostali ogłoszeni. Wśród wykonawców, którzy w czerwcu wystąpią w Krakowie, są m.in. Judas Priest, Nightwish, Gojira, Sepultura oraz Devin Townsend.

19 grudnia organizatorzy podarowali nam przedgwiazdkowy prezent w postaci kolejnego zespołu, który zagra drugiego dnia imprezy. Są to Amerykanie z grupy Mastodon. Jest to dwudziesty piąty wykonawca, który został ogłoszony jako jedna z gwiazd nadchodzącego wydarzenia. Do składu Mystic Festival 2020 dołączy jeszcze pięciu wykonawców.

Ostatnim albumem studyjnym Mastodon jest „Emperor Of Sand” z 2017 roku

Muzycy mają na swoim muzycznym koncie mają 7 studyjnych albumów oraz 2 mini-albumy. Na scenie są od 1999 roku i od tamtego momentu zdobywają uznanie słuchaczy na całym świecie. Nie można jasno określić podgatunku, jaki wykonują. Można to prosto opisać jako Progressive Metal/Rock.

W 2017 roku na półkach sklepowych pojawiła się płyta „Emperor Of Sand”, a później muzycy wydali mini-album pt. „Cold Dark Place”. Obydwa wydawnictwa przypadły do gustu wielu fanom, a za kawałek pt. „Sultan’s Curse” zdobyli Grammy.

Mystic Festival 2020 – szczegóły imprezy

W dniach 9-10 czerwca 2020 roku cały Kraków ogarnie rockmetalowa gorączka. Wtedy do miasta Kraka zjadą największe metalowe gwiazdy. Oprócz wcześniej wymienionych artystów obok Muzeum Lotnictwa zagrają m.in. Mercyful Fate, The Hu, Heilung, Vader, Accept oraz Obituary. Obecnie bilety są dostępne w cenach: 279zł (bilety jednodniowe), 479zł (karnet dwudniowy), 799zł (karnet VIP). Dostępne są również dostępne do zakupu miejsca na polu namiotowym w cenie 99zł.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Sabaton, Within Temptation, Immolation na Mystic Festival 2019. Sprawdź wstępny program imprezy

Dominika Kudła

Ticket Hunter, czyli zdobądź bilet na Brutal Assault 2019

Dominika Kudła

Greta Van Fleet w Polsce w 2019 roku

Dominika Kudła

Drownfest już 21 grudnia w Krakowie

Bartłomiej Pasiak

Carcass, Taake, Electric Wizard i wielu innych dołącza do Brutal Assault 24

Dominika Kudła

Parkway Drive zagra na Pol’and’Rock Festival

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!