Mystic Festival 2019
Strona główna » Do Mystic Festival 2020 dołącza aż 9 nowych zespołów!
FESTIWALE

Do Mystic Festival 2020 dołącza aż 9 nowych zespołów!

Organizatorzy Mystic Festival powoli domykają line-up przyszłorocznej imprezy. Właśnie zaprezentowali kolejnych dziewięć zespołów, które dołączą do składu festiwalu. Wśród nich są zarówno uznane marki i nazwy, jak Devin Townsend czy Amorphis, jak i zespoły zdecydowanie nowsze, między innymi Truchło Strzygi czy Alien Weaponry. Na deser zapowiedziano też niezwykle oryginalny skład The Hu z Mongolii.

Wybrane dla Ciebie:

Devin Townsend i inni dołączają do Mystic Festival 2020

Lista artystów, których zaprezentowano w najnowszej „paczce” prezentuje się następująco:

  • Devin Townsend – pierwszy dzień
  • The Hu – drugi dzień
  • Amorphis – pierwszy dzień
  • Witchcraft – drugi dzień
  • Alien Weaponay – pierwszy dzień
  • Oranssi Pazuzu – drugi dzień
  • Motanka – pierwszy dzień
  • Truchło Strzygi – drugi dzień
  • Beast – pierwszy dzień

Bez wątpienia największym magnesem z tego zestawienia będzie Devin Townsend. Ekscentryczny Kanadyjczyk ma w swoim dorobku blisko 20 albumów studyjnych sygnowanych własnym nazwiskiem, na których łączy różne odmiany muzyki metalowej. O jego muzyce mówi się, że jest industrialna, progresywna. Artysta nie boi się jednak sięgać również po środki wyrazu, które nie kojarzą się jednoznacznie z metalem, jak elektronika, czy nawet ambient.

The HU – folk metal wprost z Mongolii

Jednym z najoryginalniejszych zespołów, które zagrają na Mystic Festial 2020 będzie z całą pewnością mongolskie The HU. Muzycy składu grają na tradycyjnych instrumentach i śpiewają w charakterystyczny dla tamtego rejonu gardłowy sposób, który przez wielu uznawany jest za pierwsze wcielenie growlu.

Zespół wielką popularność w Europe zdobył dzięki teledyskom opublikowanym na YouTube. W sumie utwory „Wolf Totem” oraz „Yuve Yuve Yu” zostały do tej pory odtworzone blisko 60 milionów razy. Debiutancki album The Hu pod tytułem „Thr Gereg” ukazał się na rynku we wrześniu tego roku.

Truchło Strzygi na Mystic Festival

Warto odnotować obecność w line-upie dwóch zespołów z niezwykle krótkim stażem, które jednak zdążyły już zwrócić uwagę szerszej publiczności. Chodzi o polskie Truchło Strzygi, które w swojej twórczości łączy elementy black metalu i punk rocka. Na swoim koncie mają jedną płytę – wydaną w 2018 roku „Pora umierać”, a także EP-kę oraz split.

Alien Weaponry również zagra w Krakowie

Wszyscy miłośnicy Sepultury powinni zwrócić z kolei uwagę na nowozelandzkie Alien Weaponry. Niech Was nie zmyli fakt, że oficjalnie zespół działa od 2010 roku. Bracia Henry i Lewis de Jong, gdy go zakładali mieli 8 i 10 lat. Dziś trochę podrośli, grają thrash/groove metal, a w swoich tekstach walczą między innymi o zachowanie kultury rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii – Maorysów.

Mystic Festival 2020 – najważniejsze informacje

To druga edycja imprezy po reaktywacji w zeszłym roku. Gwiazdami imprezy będą Judas Priest, a także Nightwish. Obok nich na scenie będzie można zobaczyć w sumie 30 zespołów, wśród nich Mercyful Fate, Gojira, Accept, Sepultura i wielu innych. Wciąż czekamy na ogłoszenie jeszcze sześciu.

Bilety w cenie od 459 zł (do 15 grudnia) i 479 zł (do 15 maja 2020) za dwudniowy karnet do nabycia pod adresem: https://www.mysticfestival.pl/.

Podobne artykuły

Mystic Festival 2020 – Judas Priest pierwszym ujawnionym wykonawcą

Agata Laszuk

Summer Dying Loud 2019 – nowe zespoły

Dominika Kudła

Mastodon zagra na Mystic Festival 2020

Bartłomiej Pasiak

Metalmania 2020 – znamy termin XXV edycji festiwalu

Paweł Kurczonek

Mgła, Decide, Myrkur na Brutal Assault 24

Lena Knapik

Mystic Festival 2020 – bilety jednodniowe i kolejne zespoły

Szymon Grzybowski

2 komentarze

Glenn 5 grudnia 2019 at 19:34

Zdecydowanie lepsza opcja to Masters of Rock. Większość kapel z Mystic też tam wystąpi + wiele wiele więcej, są aż 4 dni festiwalu, a koszt to ponad stówę taniej niż Mystic. Termin też dogodniejszy. Śmieszy mnie organizowanie festiwali w środku tygodnia.

Odpowiedz
Piotr Grembowicz 6 grudnia 2019 at 17:49

Amorphis with “Elegy”!!! genialne!, potężne, monumentalne!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!