FESTIWALE

Summer Dying Loud 2019 – nowe zespoły
W natłoku wydarzeń tego tygodnia znalazło się miejsce i na jedną wieść festiwalową. Organizatorzy Summer Dying Loud 2019 ujawniają kolejnych wykonawców. Długą na czternaście pozycji listę uzupełniły cztery kolejne.

Summer Dying Loud 2019 – nowe zespoły.

Dwie kapele z rodzimego podwórka i dwie spoza niego. We wczorajszym ogłoszeniu dominuje death metal… Jedna z grup wyłamuje się jednak z powyższego schematu. Mowa o szwedzkim Tribulation.

Muzycy, początkowo związani ze staroszkolnym, death metalowym graniem, obecnie reprezentują szersze spektrum brzmień. Od drugiego albumu, wydanego w 2013 „The Formulas of Death”, unikają jednorodności. Muzyka Tribulation czerpie zarówno z black jak i death metalowych rozwiązań, będąc jednocześnie bliska hard rocka i heavy metalu. W ubiegłym roku ukazał się album „Dwon Below”, ciągnący za sobą międzynarodowy sukces; w ojczyźnie muzyków uhonorowany nagrodą Grammis.

Występ na Summer Dying Loud będzie drugą w tym roku wizytą Tribulation w Polsce. Z początkiem marca grupa dała u nas dwa koncerty podczas trasy Northern Ghosts Tour, dzieląc tytuł headlinera z Gaahls Wyrd.

Metalheads Against Racism.

Kolejny wykonawca jest pierwszym, figurującym na liście stowarzyszenia. Belgijski Aborted tworzy czteroosobowy, międzynarodowy skład, nad którym przewodzi wokalista Swen de Caluwe. Zespół ma w swojej dyskografii dziesięć krążków studyjnych. Ostatni z nich ukazał się w ubiegłym roku. „TerrorVision” kontynuuje tradycje bezwzględnego, technicznego stylu Aborted.

Sam zespół wrócił niedawno z trasy Hell Over North America, którą dzielił m.in. z Cryptopsy. W tym samym towarzystwie grupa promowała „TerrorVision” jesienią w Europie, nie pomijając również polskich fanów.
Najdłuższy staż.

Tym pochwalić się może łódzki Tenebris. Zawiązana w 1991 roku grupa zadebiutowała w trzy lata tytułem „The Odious Progress”. Surowe, acz nie monotonne kompozycje stały się podwaliną dla później obranego kierunku. Grupa, wychodząc od death metalowej maniery, skupia się obecnie na bardziej progresywnym brzmieniu. W 2013 roku ukazał się ostatni długograj Tenebris – „Alpha Orionis”. W ubiegłym roku zaś grupa oddała w ręce fanów EPkę „Legendarna”.

Skład zamyka Shodan.

Wrocławska kapela istnieje zaledwie od sześciu lat. Niemniej zdążyła się już przedstawić świetnie wyprodukowanym debiutem studyjnym „Protocol of Dying”. Niespełna czterdziestosiedmiominutowy materiał powinien usatysfakcjonować fanów mocnego uderzenia.

Summer Dying Loud 2019 – informacje organizacyjne.

Przypominamy, że tegoroczna edycja jako pierwsza w historii festiwalu trwać będzie aż trzy dni. Pierwszymi headlinerami ogłoszono Triptykon oraz Paradise Lost. Poprzednia aktualizacja line – up’u przyniosła Lucifer, Imperator, Red Scalp i The Dog.

Karnety z drugiej puli w cenie 119 zł możecie nabyć tylko 22 maja.

Podobne artykuły

Carcass, Taake, Electric Wizard i wielu innych dołącza do Brutal Assault 24

Dominika Kudła

Sabaton, Within Temptation, Immolation na Mystic Festival 2019. Sprawdź wstępny program imprezy

Dominika Kudła

Mystic Festival: Jinjer, Batushka, VLTIMAS i Entropia dołączają do składu

Szymon Grzybowski

Zostaw komentarz