FESTIWALE

Vader wystąpi jako headliner IV edycji InterTony Festiwal

To już kolejny rok, kiedy w Chojnicach odbędzie się festiwal InterTony. Jak co roku podczas tej imprezy nie zabraknie metalowych wykonawców z najwyższej półki. Podczas III edycji InterTony na scenie podziwialiśmy m.in. Decapitated, a tym razem organizatorzy zaprosili grupę Vader. Legendarny polski zespół wystąpi już 15 czerwca 2019 roku na stadionie „Kolejarz 1926” w Chojnicach. Fani z całą pewnością usłyszą część nowego materiału, który ukaże się już 31 maja 2019 pod postacią epki pt. „Thy Messenger”. Koncert będzie również dobrą okazją, aby odświeżyć sobie najważniejsze kompozycje w przeszło trzydziestoletniej karierze Vader. Kolejną dobrą wiadomością jest to, że wstęp na festiwal jest zupełnie darmowy.

Na festiwalu InterTony wystąpi 7 zespołów z trzech krajów.

IV edycja festiwal InterTony będzie celebracją 13 lat współpracy pomiędzy muzykami i różnego typu organizacjami z Chojnic, niemieckiego Emsdetten i holenderskiego Hengelo. Podczas tegorocznych koncertów zaprezentuje się w sumie 7 wykonawców z tych państw.

Organizatorami tej imprezy są wolontariusze z Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej oraz Chojnickie Centrum Kultury. W przygotowaniu pomagają również sami muzycy oraz goście z wyżej wymienionych miast partnerskich.

Udział fanów metalu z Holandii i Niemiec umożliwia pomoc Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej. Przypominamy, że inauguracja festiwalu odbędzie się o godzinie 15.00, 15 czerwca na stadionie „Kolejarz 1926” w Chojnicach. Niedługo poznamy kolejnych wykonawców.

Fot. Monika Wawrzyniak / materiały prasowe

Podobne artykuły

Mystic Festival: Jinjer, Batushka, VLTIMAS i Entropia dołączają do składu

Szymon Grzybowski

Powerwolf, Trivium, Carcass i Municipal Waste na Mystic Festival 2019!

Tomasz Koza

Prog In Park 2019 – znamy pierwszych wykonawców; wśród nich Opeth i Dream Theater

Agata Laszuk

Zostaw komentarz