MUZYKA

Hollywood Vampires zapowiada nowy album premierowym kawałkiem

Hollywoodzkie Wampiry idą za ciosem i zapowiadają już drugi album, który ukaże się już 21 czerwca 2019 roku przez earMusic. Następca „Hollywood Vampires” będzie nosił nazwę „Rise” i będzie zawierał 16 piosenek.

Właśnie poznaliśmy pierwszą z nich pt. „Who’s Laughing Now?”

Zarówno na pierwszym, jak i na drugim albumie znajduje się wiele coverów, ale nie brakuje również autorskich kompozycji. Na „Rise” znajdziemy m.in. nową wersję hitu Davida Bowiego pt. „Heroes” oraz utwór „People Who Died” z repertuaru grupy Jim Carroll Band. Obydwie te piosenki fani doskonale znają z występów Hollywood Vampires, mogliśmy je również usłyszeć podczas koncertu zespołu 12 czerwca 2018 roku w warszawskiej hali Torwar.

Joe Perry komentuje nadchodzące wydawnictwo:

„Rise” pochodzi z czystej twórczej energii, która jest bardzo podobna do gry na żywo z Wampirami. Płyta prezentuje wszystkich, którzy robią to, co potrafią najlepiej. Nikt nie patrzy nikomu na ręce. Byłem częścią albumu. Nie mogę się doczekać, aby wykonać niektóre z tych utworów na żywo dla fanów.

Joe Perry

Alice Cooper dodaje:

„Rise” jest nie tylko innym tworem niż pierwszy album Wampirów, ale również jest bardziej unikalny od wszystkiego, co kiedykolwiek nagrałem. Podszedłem do niego całkiem inaczej, niż zwykle, gdy pracuję nad albumem. Każdy z nas, tj. Joe, Johnny, Tommy i ja napisaliśmy piosenki na „Rise”. Nie próbowałem nadać utworom stylu Alice Cooper. Każdy z nas ma inne doświadczenia, więc brzmienie tego albumu jest bardzo fajne. Myślę, że dzięki tej płycie ustalamy prawdziwe brzmienie Wampirów, ponieważ przy pierwszym krążku bardziej przechylaliśmy kapelusze w stronę naszych upadłych rock’n’rollowych braci.

Joe Perry
Hollywood Vampires - Rise, 2019
Hollywood Vampires – Rise, 2019

Lista utworów:

1. I Want My Now
2. Good People Are Hard to Find
3. Who’s Laughing Now
4. How the Glass Fell
5. The Boogieman Surprise
6. Welcome to Bushwackers (feat. Jeff Beck + John Waters)
7. The Wrong Bandage
8. You Can’t Put Your Arms Around a Memory
9. Git From Round Me
10. Heroes
11. A Pitiful Beauty
12. New Threat
13. Mr. Spider
14. We Gotta Rise
15. People Who Died
16. Congratulations

Fot. Tom Jackson

Podobne artykuły

Posłuchaj nowego albumu Beheaded – “Only Death Can Save You”

Agata Laszuk

Candlemass: posłuchaj nowego utworu “The Omega Circle”

Dominika Kudła

Hellyeah publikuje fragment nowego utworu

Dominika Kudła

Zostaw komentarz