INNE NEWSY

Bruce Dickinson gospodarzem filmów edukacyjnych World of Warplanes

Tanie płyty CD, winyle, DVD rock i metalOprócz niewątpliwego talentu wokalnego i błyskotliwego poczucia humoru, znany wszystkim wokalista Iron MaidenBruce Dickinson posiada też licencję pilota i niezwykłą wiedzę na temat samolotów. To z kolei nie umknęło twórcom gry World of Warplanes… którzy zaprosili Bruce’a do współpracy przy cyklu filmów na temat legendarnych bojowych maszyn lotniczych. Pierwszy odcinek można zobaczyć już dziś na Youtube i na stronie World of Warplanes, zaś następne pojawiać się będą w okresie od czerwca do sierpnia.

Właściwa osoba na właściwym miejscu? Zdecydowanie.

Bruce Dickinson jest bowiem nie tylko pilotem, ale i wielkim wielbicielem lotnictwa wojskowego. Do tego fanem wierności historycznej, jaką pochwalić się może gra World of Warplanes. Wszystkie te atrybuty uczyniły go idealnym kandydatem do współtworzenia nowego projektu, mającego na celu nowoczesną formę przekazywania wiedzy. Jeśli więc interesujecie się historią, lotnictwem i lubicie ciężkie brzmienia, czy będziecie w stanie oprzeć się serii z Bruce’m Dickinsonem opowiadającym o samolotach takich jak Spitfire, Messerschmitt Bf 109 czy Hawker Hurricane? 😉

Zdjęcie Bruce'a Dickinsona podczas kręcenia pamiętników World of Planes
Zdjęcie Bruce’a Dickinsona podczas kręcenia pamiętników World of Planes

Oprócz serii edukacyjnych filmów, powstał również specjalny teledysk do legendarnego już “Aces High”. Zawiera on historyczne nagrania samolotów walczących w czasie Bitwy o Anglię oraz ujęcia prosto z gry.

Jak mówi Al King, globalny dyrektor marketingu w firmie Wargaming:

Cieszymy się, że Bruce wniósł swój entuzjazm, doświadczenie i niepowtarzalny styl do World of Warplanes. (…) Wraz z pamiętnikami i trybutem dla Aces High, przerobiliśmy hangar w grze, aby subtelnie nawiązywał do Iron Maden. Nigdy wcześniej nie robiliśmy czegoś takiego. Mamy nadzieję, że fani metalu i gier będą dobrze bawić się odnajdując poukrywane easter eggi!

Galeria z gry World of Planes przedstawiająca hangar z elementami Iron Maiden:

Fot. Materiały prasowe Wargaming.net

Podobne artykuły

Świeży teledysk do utworu z nadchodzącej płyty Battle Beast

Lena Knapik

Premiera teledysku Hunter do utworu “Niewesołowski”

Tomasz Koza

Evanescence już 20 czerwca w Polsce – niezbędnik koncertowy

Tomasz Koza

Zostaw komentarz