Image default
INNE NEWSY

Członkowie Rotting Christ podejrzani o terroryzm i satanizm zostali aresztowani w Gruzji


Sakis Tolis i jego brat Themis Tolis zostali prewencyjnie zatrzymani w Gruzji z powodu podejrzenia o terroryzm… Co było podyktowane powiązaniem ich osoby z satanizmem. Poniżej oświadczenie frontmana Rotting Christ:

„Przybyliśmy do stolicy Gruzji, Tbilisi, wcześnie rano w czwartek 12 kwietnia. Po sprawdzeniu dokumentów na granicy ja i mój brat zostaliśmy zatrzymani przez policję u wyjścia z lotniska. Nakazano nam pójście za mundurowymi w jakieś miejsce pod pretekstem przesłuchania nim wyjedziemy z kraju. Zamiast tego zabrano nam telefony komórkowe i dokumenty i zaprowadzono do celi. Kiedy zażądaliśmy jakichkolwiek wyjaśnień, odpowiedziano nam, że to informacje „poufne”. Dopiero nasi prawnicy wyjaśnili nam później, że nasze nazwiska figurują w tym kraju na liście osób niepożądanych, uznanych za satanistów, a przez to – podejrzanych o terroryzm. Bez wcześniejszego ostrzeżenia i bez oficjalnej przyczyny znaleźliśmy się zamknięci w małej, brudnej celi bez możliwości kontaktu ze światem – nawet z ambasadą naszego kraju. Na dwanaście godzin! Na szczęście na liście figurowało tylko nazwisko „Tolis” i pozostali członkowie zespołu mogli powziąć próbę uwolnienia nas. Dzięki wysiłkowi lokalnego organizatora w końcu wyszliśmy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni każdemu, kto pomógł w tym procesie. Ostatecznie udało nam się nawet zagrać koncert. Dziękujemy gruzińskim braciom w wierze za ogromne wsparcie!”

Rotting Christ jest obecnie w trasie promującej „Their Greatest Spells”. Kompilację twórczości zespołu, która ukazała się 23 marca nakładem Season of Mist.

Źródło: Blabbermouth / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Bruce Dickinson gospodarzem filmów edukacyjnych World of Warplanes

Agata Laszuk

Diamond Head, legendarna grupa na trzech koncertach w Polsce!

Dominika Kudła

Soulfly w styczniu rozpocznie nagrania do nowej płyty

Agata Laszuk

Zostaw komentarz