Metalowy zespół z Iraku Dark Phantom
Strona główna » Dark Phantom zbiera fundusze na trasę koncertową… w Syrii
INNE NEWSY

Dark Phantom zbiera fundusze na trasę koncertową… w Syrii


Świat metalu widział wiele aktów odwagi, jak choćby koncert zagrany przez Bruce’a Dickinsona w pogrążonym w wojennym chaosie Sarajewie czy perkusista Obituary rzucający się na ratunek małemu kociakowi podczas szalejącego w jego okolicy huraganu. Są jednak miejsca na ziemi, w którym samo zainteresowanie ciężkimi brzmieniami może narazić na niebezpieczeństwo.

Tanie płyty CD, winyle, DVD rock i metal

Na Bliskim Wschodzie granie (czy nawet słuchanie) metalu jest kwestią dość problematyczną z uwagi na panującą tam religię.

Swoboda artystyczna bywa tam mocno ograniczana. Koncerty metalowe często nie dochodzą do skutku, a samym zespołom utrudnia się rozwój – w zasadzie samo nawet istnienie. Panowie z irackiego Dark Phantom nie dają się jednak powstrzymać. Mimo kierowanych w ich stronę w przeszłości gróźb pozbawienia życia i rzucanych pod nogi kłód, pierwszy zespół metalowy w Kirkuku nadal kontynuuje działalność i decyduje się na coś… szaleńczego.

Członkowie Dark Phantom z Iraku zdecydowali się stworzyć zbiórkę internetową.

Dochód ma zostać przeznaczony na… trasę koncertową po rozdartej obecnie wojną Syrii.

“Witajcie, mieszkańcy Ziemi,

Nazywamy się Dark Phantom – jesteśmy heavymetalowym zespołem z Iraku. Rozpoczęliśmy tę zbiórkę, by zebrać fundusze na zorganizowanie trasy koncertowej w borykającej się z konfliktem zbrojnym Syrii. Podczas niej, na kilku koncertach zaprezentujemy swoją oryginalną twórczość.

Każdy z nas pracuje na pełen etat i staramy się z całych sił wspierać zespół i scenę metalową w Iraku i Syrii, jednak sam nasz wysiłek nie wystarczy i potrzebujemy pomocy finansowej. Codziennie walczymy z przeciwnościami, by móc chociaż grać próby – czy chodzi o sprzęt, który jest dla nas bardzo drogi, czy o znalezienie sali prób, ponieważ takie gatunki muzyczne są tu zakazane przez religię i prawo. Nasze koncerty wiele razy odwoływano, głównie przez tutejsze Ministerstwo Kultury! Ich zdaniem taka muzyka nie powinna być nigdy grana na tej ziemi. Dlatego potrzebujemy pomocy metalowych patriotów z całego świata, by pomogli nam dotrzeć do Syrii i wywrzeć dobry wpływ na scenę metalową, a także popularyzować muzykę metalową tu, na Bliskim Wschodzie.

Z pozdrowieniami,
Murad Mohammed, lider Dark Phantom”

Trzeba przyznać, że to dość… odważne posunięcie w obliczu obecnej sytuacji politycznej i militarnej panującej w Syrii.

Jeśli życzycie sobie wesprzeć chłopaków w tej sprawie, możecie zakupić ich album na Bandcamp, bądź wpłacić im datek na Leetchi. Możecie też polubić ich profil na Facebooku, lub kupić merch.

Fot. Dark Phantom / Źródło: Metal Temple

Podobne artykuły

Forndom na jedynym koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Nergal niewinny znieważenia polskiego godła

Dominika Kudła

Miesiąc po wypadku zmarła managerka Adrenaline Mob

Lena Knapik

Kisser o braciach Cavalera i “Return To The Roots”

Lena Knapik

Wardruna: ostatnie bilety w Gdańsku

Tomasz Koza

Me And That Man 7 października w Łodzi. Wygraj podwójny bilet na koncert

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!