INNE NEWSY

Dark Phantom zbiera fundusze na trasę koncertową… w Syrii


Świat metalu widział wiele aktów odwagi, jak choćby koncert zagrany przez Bruce’a Dickinsona w pogrążonym w wojennym chaosie Sarajewie czy perkusista Obituary rzucający się na ratunek małemu kociakowi podczas szalejącego w jego okolicy huraganu. Są jednak miejsca na ziemi, w którym samo zainteresowanie ciężkimi brzmieniami może narazić na niebezpieczeństwo.

Tanie płyty CD, winyle, DVD rock i metal

Na Bliskim Wschodzie granie (czy nawet słuchanie) metalu jest kwestią dość problematyczną z uwagi na panującą tam religię.

Swoboda artystyczna bywa tam mocno ograniczana. Koncerty metalowe często nie dochodzą do skutku, a samym zespołom utrudnia się rozwój – w zasadzie samo nawet istnienie. Panowie z irackiego Dark Phantom nie dają się jednak powstrzymać. Mimo kierowanych w ich stronę w przeszłości gróźb pozbawienia życia i rzucanych pod nogi kłód, pierwszy zespół metalowy w Kirkuku nadal kontynuuje działalność i decyduje się na coś… szaleńczego.

Członkowie Dark Phantom z Iraku zdecydowali się stworzyć zbiórkę internetową.

Dochód ma zostać przeznaczony na… trasę koncertową po rozdartej obecnie wojną Syrii.

“Witajcie, mieszkańcy Ziemi,

Nazywamy się Dark Phantom – jesteśmy heavymetalowym zespołem z Iraku. Rozpoczęliśmy tę zbiórkę, by zebrać fundusze na zorganizowanie trasy koncertowej w borykającej się z konfliktem zbrojnym Syrii. Podczas niej, na kilku koncertach zaprezentujemy swoją oryginalną twórczość.

Każdy z nas pracuje na pełen etat i staramy się z całych sił wspierać zespół i scenę metalową w Iraku i Syrii, jednak sam nasz wysiłek nie wystarczy i potrzebujemy pomocy finansowej. Codziennie walczymy z przeciwnościami, by móc chociaż grać próby – czy chodzi o sprzęt, który jest dla nas bardzo drogi, czy o znalezienie sali prób, ponieważ takie gatunki muzyczne są tu zakazane przez religię i prawo. Nasze koncerty wiele razy odwoływano, głównie przez tutejsze Ministerstwo Kultury! Ich zdaniem taka muzyka nie powinna być nigdy grana na tej ziemi. Dlatego potrzebujemy pomocy metalowych patriotów z całego świata, by pomogli nam dotrzeć do Syrii i wywrzeć dobry wpływ na scenę metalową, a także popularyzować muzykę metalową tu, na Bliskim Wschodzie.

Z pozdrowieniami,
Murad Mohammed, lider Dark Phantom”

Trzeba przyznać, że to dość… odważne posunięcie w obliczu obecnej sytuacji politycznej i militarnej panującej w Syrii.

Jeśli życzycie sobie wesprzeć chłopaków w tej sprawie, możecie zakupić ich album na Bandcamp, bądź wpłacić im datek na Leetchi. Możecie też polubić ich profil na Facebooku, lub kupić merch.

Fot. Dark Phantom / Źródło: Metal Temple

Podobne artykuły

Belphegor zdradza szczegóły nowego albumu

Lena Knapik

Ghost bez nowego albumu do 2021?

Michał Michalak

Szkocka policja “uratowała” metalowych obozowiczów, których wzięła za samobójców

Lena Knapik

Zostaw komentarz