INNE NEWSY

Ihsahn o możliwej współpracy z Robem Halfordem

Tanie płyty CD, winyle, DVD rock i metalVegard Sverre Tveitan, znany szerzej jako przewodzący Emperorowi – Ihsahn zdradził w wywiadzie udzielonym fińskiemu Kaaos TV, że wciąż jest otwarty na współpracę w ramach black metalowego projektu z wokalistą Judas Priest, Robem Halfordem.

„Rozmawiałem z Robem na temat tego projektu. Sam zaczął temat… Cóż, było to dość dawno temu. (…) Myślę, że po raz pierwszy spotkałem go w 2001 lub okolicach, jednak – zgodnie z tym, co mówił w wielu wywiadach, sytuacja w której on wrócił do Judas Priest, a ja działałem w dwóch zespołach (Emperor i projekt solowy)… No cóż, nie stwarzała idealnych warunków do współpracy. Jeśli jednak w pewnym momencie do tego by doszło, byłoby genialnie. Kiedy wzywa bóg metalu, nie jest to coś, co chciałoby się przegapić. (…)

Później Rob poznał Nergala z Behemoth i z nim również rozmawiał na temat możliwej współpracy. Ponieważ Rob jest wielkim fanem black metalu, w pewnym momencie będzie chciał po prostu spróbować tego typu twórczości. Tak więc jeśli czas i los pozwolą, i byłaby to współpraca moja, Roba i Nergala – którego darzę wielkim szacunkiem – myślę, byłoby to coś cudownego.”

Jeśli jednak dojdzie do takiej kolaboracji, cała trójka muzyków będzie musiała włożyć swój czas i wysiłek, by stworzyć coś naprawdę wyjątkowego.

Jak kontynuuje Ihsahn:

„Nie można po prostu zebrać się w jednym miejscu, nagrać cokolwiek i to wydać – w moim odczuciu to ten rodzaj kolaboracji, w którym artyści podpisują się pod albumem, który zwyczajnie nie jest tym, czym rzeczywiście miał się stać. Trzeba do tego podejść w odpowiedni sposób, porządnie. Myślę, że cała nasza trójka – na tyle, na ile ich znam – również ma takie podejście.”

Rob Halford wielokrotnie mówił o chęci nagrania black metalowego albumu, zdradzając już ponad dekadę temu, że rozmawiał już na ten temat z Ihsahnem.

Jak powiedział w tym roku w wywiadzie z Noisey – nadal ma nadzieję na spełnienie swoich ambicji.

„Projekt black metalowy! (…) Wciąż wychodzi z nim tak, że już mam się nim zając, a jednak nic z tego nie wychodzi. Poznałem ostatnio Nergala z Behemoth i powiedziałem mu ‘Wiesz, kocham Twoją muzykę. Mam ochotę zmącić tę wodę własnym palcem i zobaczyć, co się stanie.’ Tak więc mam teraz dwie mgliste, mam jednak nadzieję że w odpowiednim czasie bardzo realne możliwości wspólpracy zarówno z Nergalem, jak i z Ihsahnem.”

Źródło: Blabbermouth / Fot. Fot. Mateusz Kluba – Infernal Impressions

Podobne artykuły

Steve Tucker: „Gadać o „Ilud Divinum Insanus” to trochę tak, jakby gadać ze swoją dziewczyną o jej byłym…” (wywiad)

Agata Laszuk

Legend Of The Seagullmen publikuje nowy utwór „Shipswreck”

Agata Laszuk

Nowy teledysk od The Dark Element

Lena Knapik

Zostaw komentarz