Zespół Korn
Strona główna » James „Munky” Shaffer o pracy nad nowym albumem Korn – „Cóż, nie było to łatwe”
INNE

James „Munky” Shaffer o pracy nad nowym albumem Korn – „Cóż, nie było to łatwe”

Gitarzysta Korn, James „Munky” Shaffer pojawił się ostatnio w programie radiowym „Whiplash”, prowadzonym przez Full Metal Jackie na antenie radia KLOS. Wypowiedział się on między innymi na temat pracy nad nowym albumem grupy, zatytułowanym „The Nothing”.

Zapytany, jak bardzo odmiennym doświadczeniem było komponowanie nowej muzyki ze świadomością tego, że może to stanowić pewnego rodzaju katharsis dla wokalisty Korn, Jonathana Davisa, którego żona Deven zmarła w sierpniu 2018. Muzyk znajdował się z nią w stanie separacji.

Jak powiedział gitarzysta Korn – Munky:

„Cóż, nie było to latwe, ponieważ – jak każdy zresztą wie – zmaganie się z głębokim smutkiem i stratą może mieć kilka faz, przez które trzeba przejść. Jednego dnia możesz być wściekły, następnego z kolei smutny i apatyczny – i tak w kółko, przez miesiące. Początkowo chciał iść w coś znacznie cięższego niż cokolwiek, co do tej pory stworzyliśmy, ale zmienił zdanie, kiedy dostał dema, nad którymi pracowałem z Brianem i Ray’em. Zaczął się skłaniać bardziej ku melodyjnym brzmieniom. Myślę, że właśnie to grało mu w duszy, kiedy przyszedł czas na pisanie tekstów. Tak więc efekt końcowy uległ pewnym zmianom, ale tak to już jest z procesem twórczym.”

James Shaffer

„The Nothing” zostanie wydany 13 września nakładem Roadrunner/Elektra. Nad produkcją następcy wydanego w 2016 „The Serenity Of Suffering” i tym razem czuwał Nick Raskulinecz.

Korn: teledysk do nowego utworu “You’ll Never Find Me”

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Björn Gelotte wyjaśnia zmianę basisty w In Flames

Tomasz Koza

Sodom dopuścił się znieważenia polskiej flagi?

Lena Knapik

Gitarzysta Blind Guardian o wyjątkowych fanach zespołu

Lena Knapik

Frost: „Deep Calleth Upon Deep” został fantastycznie przyjęty

Agata Laszuk

Johan Längqvist wraca do Candlemass

Lena Knapik

Godsmack szykuje nową płytę i wielką, światową trasę

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!