INNE NEWSY

Joey Jordison: „Nie dam się powstrzymać, kiedy stawką jest muzyka”

Były perkusista Slipknot, Joey Jordison oznajmił, że “wraca silniejszy niż kiedykolwiek”. Kilka lat temu zdiagnozowaniu u niego poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego – schorzenie, które tymczasowo odebrało mu możliwość grania na perkusji.

W ostatnim wywiadzie dla Metal Wani Joey Jordison podzielił się nadzieją związaną z poprawą stanu zdrowia:

Wróciłem – na sto procent, silniejszy niż kiedykolwiek byłem. I to nie są puste słowa – to brzmi jak tani, rzucony ot tak tekst, wiem; rozumiem. Długo to trwało, zanim wróciłem do zdrowia i odzyskałem siły, bo to, z czym musiałem się zmierzyć… Nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłem. Wszyscy wiemy jak to jest mieć grypę, przeziębienie, tego typu rzeczy. Choroba, którą miałem nawet obok nich nie stała; to coś zupełnie innego. Obudziłem się pewnego poranka i poczułem, że moje plecy wręcz płoną z bólu.

Nie byłem w stanie utrzymać się na nogach, były jak z galarety… a potem upadłem. Straciłem władzę w nogach. To była najbardziej pojebana, przerażająca sytuacja jaką kiedykolwiek miałem w życiu. Mimo wszystko spiąłem tyłek, znalazłem odpowiednich trenerów i nie było nawet opcji, bym miał już nigdy NIE usiąść za bębny. Moja cudowna kobieta mocno mnie wspierała, a to w połączeniu z świetnymi trenerami w Life Time Gym i terapią Absolute Performance Therapy w Des Moines i Waukee postawiło mnie na nogi.

Stary, po prostu nie było opcji, bym zawalił. Jestem tu, by grać – po to przyszedłem na ten świat. Szczerze mówiąc, w pewnym dziwnym sensie była to bardzo dobra lekcja życia – i nie zamieniłbym jej na nic innego. Jasne, przejebane, że tak się stało, ale widzisz… stawiłem temu czoła i wróciłem do zdrowia, a wielu ludzi… nie ma takiego szczęścia. Zawziąłem się i powiedziałem sobie, że nie dam się pokonać. To, że mogę znów być zdrowy i znów nagrywać albumy – z Sinsaenum i Vimic – stanowi najlepszy tego dowód; nie dam się powstrzymać, kiedy stawką jest muzyka. Muszę grać. Jeśli masz siłę muzyki w duszy i sercu, nic nie jest w stanie Cię pokonać.

Wyprzedaż w sklepie EMP Shop
W 2014 wokalista Slipknot, Corey Taylor powiedział Metal Hammer, że wyrzucenie Jordisona po 18 latach wspólnego grania było jedną z najtrudniejszych decyzji, jaką zespół kiedykolwiek podjął. Muzyk dodał przy tym, że Joey „jest na innym etapie życia niż pozostali członkowie zespołu”. Taylor wyjaśnił, że nie może powiedzieć nic więcej z powodów prawnych, ale porównał to do momentu, kiedy para staje na rozstaju dróg i przychodzi czas na podjęcie decyzji.

Możesz albo przekonać drugą osobę, by poszła twoją drogą, albo samemu pójść drogą tej osoby – ale w końcu będziesz musiał ruszyć w kierunku właściwym dla siebie. Mówię to w dość ogólny sposób, lecz z szacunkiem do Joey’a. Podsumowując, to była jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie kiedykolwiek podjęliśmy.

Dodał również, że zespół „jest obecnie szczęśliwy i członkowie mają nadzieję, że on również… Jest po prostu na innym etapie życia, niż ten, w którym jesteśmy my”.

Wokalista nie wypowiedział się na temat rzekomych narkotyków będących powodem wyrzucenia Jordisona i wyjaśnił, że od jakiegoś czasu nie ma kontaktu z dawnym kolegą z zespołu.

Szczerze mówiąc nie rozmawiałem od dłuższego czasu z Joey’em. Bardzo się od siebie różnimy. Nie chodzi tu o to, że za nim nie tęsknię. To bolesne; gadamy o nim cały czas, ale czy w rzeczywistości tęsknimy za nim, czy za dawnym nim? Tu właśnie jest pies pogrzebany.

Joey, który w Slipknot grał w latach 1995-2013 ujawnił swoje zmagania z rzadką chorobą dwa lata temu na Metal Hammer Golden Gods Awards w Londynie. Oświadczył później, że podczas całego pobytu w szpitalu odwiedził go tylko jeden członek Slipknot, zaś sam zespół podziękował mu za współpracę, ponieważ jego członkowie myśleli, że perkusista “był zaćpany do granic możliwości”.

Nowym perkusistą Slipknot został Jay Weinberg, syn długoletniego perkusisty Bruce’a Springsteena, Maxa Weinberga.

Nowy zespół Jordisona, Vimic, ma wydać długo oczekiwany debiutancki album w roku 2019. Joey zaangażowany jest również w metalową supergrupę Sinsaenum.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Apocalyptica lubi grać w Polsce. Kolejny koncert w kraju zapowiedziany.

Tomasz Koza

W połowie czerwca do Poznania przyjedzie Hatebreed

Dominika Kudła

Atheist wstępuje w szeregi Agonia Records

Dominika Kudła

Zostaw komentarz