INNE

Nergal o chrześcijaństwie i metalu




Stosunki Adama Darskiego z przedstawicielami społeczności chrześcijańskiej, nie tylko w Polsce ale i za granicą (m.in. problemy z “prawie odwołanym” występem otwierającym Decibel Magazine Tour w Stanach Zjednoczonych) od dawna są napięte. Oskarżenia o propagowanie satanizmu czy liczne pozwy sądowe przeciwko jego osobie to jedynie część z problemów, którym musiał stawić czoło lider Behemotha.

W wywiadzie udzielonym LA Weekly, Nergal w bezpośredni sposób wypowiada się na temat miejsca chrześcijaństwa w metalowym świecie. Szczególnie powinno zainteresować Was fragment, w którym Darski wyraża swoje zdanie na temat Dave’a Mustaine’a – metalowego “enfant terrible”:

Każdy fan metalu, z różnych przyczyn angażuje się w tę muzykę. Dla mnie był to bunt, postawa i filozofia życia tej muzyki. Bycie chrześcijaninem w tym gatunku po prostu nie współgra ze sobą. Są w metalu religijni ludzie, z którymi mamy do czynienia każdego dnia. Dla mnie jest to nie do ogarnięcia i pojebane. Jestem pewny, że rozmawiając o tym z Davem Mustainem, będzie w stanie przedstawić tą sytuację z innego punktu widzenia (…) są jednak ludzie, którzy są ogromnymi fanami Behemoth, ale gdy spojrzysz na ich życie i filozofię okazuje się, że stoją po przeciwnej stronie barykady i mimo to lubią muzykę, którą tworzymy.

Adam Darski

Artykuł archiwalny z 2012 roku / Fot. Tomasz Paprocki; MetalNews.pl

9 komentarzy

. 7 lipca 2019 at 12:53

zajebisty news z 2012 roku

Odpowiedz
Tomasz Koza 7 lipca 2019 at 13:21

Dziękuję za miłe słowa. Uważasz, że jest on już nieaktualny?

Odpowiedz
Imię 10 lipca 2019 at 12:00

Poglądy Nergala pewnie się nie zmieniły, dlatego nie wiem jaki inny cel niż zbieranie kliknięć na kontrowersyjnej tematyce może mieć odgrzewanie kotleta z 2012 roku. Za rok też niech zostanie opublikowana wypowiedź z tematem “Nergal ostro wypowiada się o roli chrześcijan w metalu” za dwa lata jeszcze inny tutu i takim sposobem hajs się będzie zgadzał. Jak nie ma kontrowersji to przypomnijmy o niej. Coś takiego to ciut niższy poziom niż ten prezentowany przez pudelka.

Odpowiedz
Sasza 7 lipca 2019 at 16:11

Po co promować opinie tego sowieckiego narcyza i szkodnika…. Dlaczego sowieckiego? Bo jego rodziciele wpoili mu marksistowskie ideały (patrz religijna fobia) i egocentryzm godny przywódcy z krasnej płoszczadzi?

Odpowiedz
cipek 7 lipca 2019 at 23:44

jakim trza być dupkiem, by mówić, kto może, kto nie może grać metal – nergal się kompromituje, socjalistyczny cenzor!

Odpowiedz
Marek 8 lipca 2019 at 23:49

Panie Darski nie dyktuj mi tego co jest słuszne a co nie

Odpowiedz
roubi 8 lipca 2019 at 01:18

Panie Darski. Nie tak dawno zagrał Pan z zespołem Slayer w Gliwicach na wspólnym koncercie. Zagrał nawet kawałek z tym zespołem. Tom Araya frontman tej grupy to Pana przyjaciel. Nie od dziś wiadomo że jest praktykującym katolikiem. Chodzi do kościoła katolickiego i tego sie nie wstydzi. Czyżby uważałby Pan że Tom jest pojebany. Skoro wykonuje muzykę metalową.

Odpowiedz
Adam 8 lipca 2019 at 06:11

Śmieszy mnie zawsze jak nergal tak szkaluje chrześcijaństwo mimo że uważa się za tak wielce inteligentnego filozowa XD ruszyłby mózgiem to wiedziałby że wszystko co negatywne I złe wpływające z kościoła nie jest spowodowane samym w sobie chrześcijaństwem a ludźmi którzy na swoją korzyść nadinterpretują Biblię, oni nie mają nic wspólnego z chrześcijaństwem

Odpowiedz
Marcin 8 lipca 2019 at 10:49

No ale przecież satanizm też jest z biblii, nie ma chrześcijaństwa nie ma satanizmu, satanizm jest czescią chrześcijaństwa, czyli tak czy siak kaszana. Uważam że ci co czerpią radość spoza biblii i chrześcijaństwa to są twardziele, a satanisci to lamusy chrześcijańskie. Trzeba być np turbosłowianinem albo ateistą, albo olać wszelkie czary mary.

Odpowiedz