KONCERTY

Frontside, Mentor i Hostia na wspólnej trasie – Innowiercy Tour 2019

Już pod koniec roku rozpocznie się krótka, bo obejmująca tylko 8 miast, trasa po Polsce grupy Frontside. Metalcore’owcy z Sosnowca nie będą jednak samotni na scenach, ponieważ podczas występów na Innowiercy Tour 2019 będą im towarzyszyć: Mentor i Hostia.

Bilety już są dostępne w ogólnej przedsprzedaży w cenie 50 zł. Trasa rozpocznie się w krakowskim klubie „Zaścianek” 28 listopada, a zakończy 13 grudnia w toruńskich „Dwóch Światach”. Podczas koncertów na pewno nie zabraknie energii i śmiertelnie dużej dawki mocnego, ciężkiego grania w wykonaniu muzyków Frontside oraz zespołów, które będą grały jako goście specjalni.

  • 28 listopada 2019 – KRAKÓW, „Zaścianek”
  • 29 listopada 2019 – BIELSKO-BIAŁA, „Rude Boy”
  • 30 listopada 2019 – WROCŁAW, DK „Luksus”
  • 5 grudnia 2019 – ŁÓDŹ, „Magnetofon”
  • 6 grudnia 2019 – POZNAŃ, „Pod Minogą”
  • 7 grudnia 2019 – GDAŃSK, „Drizzly Grizzly”
  • 12 grudnia 2019 – WARSZAWA, „Pogłos”
  • 13 grudnia 2019 – TORUŃ, „Dwa Światy”

Frontside – zespół, którego przedstawiać nie trzeba

Są na polskiej scenie niezły kawał czasu, bo od 1993 roku. Przypomnę, że zostali założeni w Sosnowcu przez „Astka” i „Demona”, czyli kolejno Sebastiana Flasza i Mariusza Dzwonka. Brzmienie grupy przez lata widocznie się zmieniało. Na początku muzycy eksperymentowali z hardcorem, a później poszli w kierunku metalcore’u i deathcore’u. Jednak warto nadmienić, że ostatnie albumy mocno odbiegały od wcześniejszej twórczości Frontside. Na „I odpuść nam nasze winy” poszli w bardziej rockowe klimaty, ale na „Zmartwychwstaniu” w pewnym stopniu powrócili na właściwe tory, ale to jeszcze nie było to, na co czekałem.

Mentor – jest o nich głośno

O Mentorze pierwszy raz usłyszałem, gdy zostali ogłoszeni jako jeden z dwóch supportów przed zbliżającym się koncertem Phila Anselmo w Warszawie. Teraz znowu pojawiają się w mediach za sprawą tej trasy. Postanowiłem dowiedzieć się troszkę więcej na temat Mentora. Po przesłuchaniu ich ostatniego longplay’a pt. „Cults, Crypts And Corpses”. Tytuł długograja jest świetny, a muzyka świeża, nowoczesna i bardzo dobra. Warto posłuchać tego zespołu, który podobnie jak Frontside, pochodzi z Sosnowca.

Hostia – grindcore na najwyższym poziomie

Agresywna, tajemnicza, ciekawa – taka była debiutancka płyta polskiego zespołu Hostia. Genialna okładka sama zaprasza, aby ktoś wysłuchał zawartości albumu, który został wydany w zeszłym roku pod nazwą „Hostia”. Odważny i ciężki debiut Hostii zapisał się w pamięci słuchaczy, i na pewno publika będzie dopisywać nie tylko na występach gwiazdy wieczoru, jakim będzie Frontside. Serdecznie polecam przyjść wcześniej, aby na własnej skórze odczuć talent tych polskich grindcore’owców.

Podobne artykuły

Батюшка (Drabikowski) zapowiada koncerty

Paweł Kurczonek

Northlane przyjedzie na jedyny koncert do Polski

Bartłomiej Pasiak

My Own Abyss rusza w trasę koncertową – krakowscy metalcore’owcy zagrają w pięciu miastach

Szymon Grzybowski

Acid Drinkers zagra specjalny koncert z okazji 30-lecia działalności

Mateusz Lip

SUMA, Totenmesse i Popiół dołączają do Into The Abyss Festival IV we Wrocławiu

Agata Laszuk

Combichrist powraca do Polski na dwa koncerty

Lena Knapik

Zostaw komentarz