INNE NEWSY

Znana jest oficjalna przyczyna śmierci Vinniego Paula

Przyczyna śmierci Vinniego Paula, współzałożyciela zespołu Pantera i utalentowanego, aktywnego aż do śmierci perkusisty została podana do publicznej wiadomości. Jak się okazuje, 54-letni Vinnie Paul Abbott zmarł z powodu kardiomiopatii rozstrzeniowej – powiększonego serca – i znajdującej się w zaawansowanym stadium choroby niedokrwiennej tego narządu. Koroner powiedział portalowi TMZ , że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych.

Vinnie Paul został pochowany 30 czerwca u boku swojego brata, gitarzysty Pantery „Dimebaga” Darrella Abbotta i ich matki – Carolyn.

Grób znajduje się na cmentarzu Moore Memorial Gardens w teksańskim Arlington. Spoczął w stworzonej na zamówienie trumnie Kiss Kasket, ofiarowanej rodzinie Vinnie’go na jej prośbę przez członków KISS, Gene’a Simmonsa i Paula Stanleya. Został również pochowany w odzieży stanowiącej jego znak firmowy – włączając w to jego kapelusz, buty i flanelową koszulę.

Na ceremonii zabrali głos między innymi pierwotny gitarzysta Grim Reaper – Nick Bowcott i DJ radia SiriusXM, Jose Mangin. Pojawili się na niej również pierwszy gitarzysta KISS – Ace Frehley, David Draiman z Disturbed, Chad Kroeger z Nickelback, Charlie Benante z Anthrax, Chris Jericho z Fozzy i Paul Shortino z Rough Cutt.

Brat Vinniego, „Dimebag” Darrell został pochowany w oryginalnym prototypie Kiss Kasket.

Na trumnie tej widnieją wizerunki czterech założycieli KISS, logo zespołu i słowa „Kiss Forever”. Obaj bracia Abbott byli wielkimi fanami tego zespołu, zwłaszcza Darrell, który został zastrzelony na scenie w grudniu 2004.

Vinnie Paul odszedł na tamten świat 22 czerwca 2018 w swoim domu, znajdującym się w Las Vegas.

Jak niosą wieści, przed śmiercią zakończył on nagrywanie ścieżek perkusyjnych na nowy album jego zespołu, Hellyeah, jednak nie zostało jak dotąd powiedziane, kiedy – i czy – album ten ujrzy światło dzienne.

Źródło: Blabbermouth / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Dwa koncerty na jednym DVD od Dimmu Borgir

Lena Knapik

Omnium Gatherum, Skálmöld i Stam1na na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Hunter już 5 marca wystąpi w Poznaniu

Tomasz Koza

2 komentarze

Edek 28 sierpnia 2018 at 17:33

Rzeczowe info. Tak Trzymać.

Odpowiedz
CezariuszSzostek 9 września 2018 at 10:33

Przykre jest to, że odchodzą ludzie u szczytu kariery. Do dupy jest brak wpływu na nasze życie.

Odpowiedz

Zostaw komentarz